Kedim Burnumu Isırdı

Leoannesi

kedimle oyun oynarken bir anda burnumu ısırdı çizik biraz derin oldu ve çok kanadı hemen yıkayıp kolonya sürdüm sonrasında antibiyotik krem kullandım ancak yara biraz şişti zamanla şişik indi ama yarada hiç bı şekilde kabuk tutma vs olmadı hala canlı, kırmızı, çok belli olan bir yara 36 gün geçti hiç bir şekilde geçmiyor, ne yapmalıyım ?

5 CEVAP

Prensesmincir

Kedinizin aşıları varsa ve evden çıkmıyorsa hiçbir şey olmaz

AyseMia

Kantaron yağı sürün iyi geldiğini duymuştum yara izini yok etmede bu gibi durumlarda. Bazı yara izleri elden, koldan bile aylarca geçmeyebiliyor, kaldı ki yüz hassas bir yer 36 gün de çok fazla bir zaman değil. Benim elimin üzerindeki tırmalama izleri bile 5-6 ayda ancak geçmişti, düşünün, severken hırçın bir sokak kedisi tırmalamıştı. :) Çok çok derin değilse uzun bir zaman geçse de izin kalmayacağını düşünüyorum. Yüz bölgesinde olduğu için endişenizi de anlıyorum, geçene kadar corrector (yara izi kırmızı tonlarda ise yeşil renk kullanın)+kapatıcılığı yüksek bir concealer ile kapatabilirsiniz.

Aşıları varsa dışarı çıkmıyorsa hiçbir sorun olmaz tavsiyem madecassol sürün gece yatmadan önce 2 güne toparlar

Prensesmincir

Kedinizin aşıları varsa ve evden çıkmıyorsa hiçbir şey olmaz

Leoannesi

Aşıları var her gün bakımları temizligi vs yapılıyor ancak cildimde ki yara o kadar uzun sürdü ki ilk defa böyle oldu artık geçmeyecekmiş gibi hissettim ve iz kalmasından korkuyorum