Nd Kuru Mama

munevver_leo

Merhaba arkadaşlar yine bir kuru mama sorusu soracağım. Şu an kedime brit care kuru mama kullanıyorum ama daha kaliteli bir mamaya geçmek istiyorum. Nd nasıl bir mama ve hangi çeşidi daha iyi? İshal veya kabız gibi sorunlara yol açar mı ? Kediniz de ne gibi iyi veya kötü durumlar gözlemlediniz ?Brit care tahılsız olarak geçtiği için yine tahılsız bir mama arıyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

13 CEVAP

worldofcats

nd benim kedilerime severek kullandığım bir mama, kullandığım süre boyunca ishal ya da kabız olmadılar, severek yediler, kilo kontrolü sağladı, tüy sağlıkları çok iyiydi. rotasyona eklediğim bir mama.

Prensesmincir

acana ve sanabelle kullanan arkadaşlarımın kedileri balon gibi şişik,çok protein dolu böbrek sorunlarına yol açıyor ağır mamalar, ND veya HİLLS içeriği temiz kedinize yeterli mamalar

munevver_leo

Eğer nd den memnun kalmazsak acana veya orijen denemek istiyorum. Direkt nd yi eleyip yazdığım iki mamadan birini mi denemeliyim?

Venusss0

Nd hiç denemedim denemekte istemiyorum hayır yani kedi mamasının içine neden nar portakal vb şeyler koyarsın ki değil mi bana saçma geliyor acana veya orijene bir bakın derim

munevver_leo

@ Venusss0 yanıtınız için çok teşekkür ederim. Ben de neden koyduklarını anlayamadım acana ve orijene bakarım.

munevver_leo

@worldofcats yanıtınız için çok teşekkür ederim. Bütün çeşitlerini inceleyeceğim. Karar verirsem umarım benim kedime de iyi gelir.

erhan354

nd nin tavuklu ve narlı mamasını, bir de balkabaklı ve bıldırcınlı mamalarını kullandım. İkisi de tahılsızdı. tavuklu olan biraz tüy dökümüne neden oldu sadece onun dışında ikisi de çok güzel ve kaliteli mamalar. neden içinde nar var o var bu var diyenlere aldırmayın bunların kediye hiçbir zararı yok aksine faydası var

Palyaco

Nd daha iyi bir mama acananin sadece kısır mamasını beğendim diğerleri ni beğenmedi sevmedi saten eski firma deyil artık deyisti mars firması aldı açana ve orjineni

KimJeongguk

Biz somonlusunu kullanıyoruz ve çok memnunuz. Kedimin tüylerinde gözle görülür değişiklik oldu. Her kediye iyi gelecek diye bir şeyde yok maalesef bizimki kabız ishal olmaz sizinki olabilir bunu denemeden bilemezsiniz. İlk önce küçük paket olarak alın baktınız kedinizde bir sıkıntı yaratmadı devam edersiniz.

Emirrckr

Bizde bir yıldır N&D kullanıyoruz ve memnunuz.
Özellikle balıklıları tercih etmenizi öneririm.

munevver_leo

@erhan354 yanıtınız için çok teşekkür ederim. Dediğiniz iki çeşide de bakarım alırsam umarım benim kedimde de olumlu sonuçlar olur.

Pamres

@prensesmincir, olur mu öyle şey hocam, hill's içeriği çöp bir mama (!) Bunu petlebi de bir çok mama içerik uzmanından duydum 😂

munevver_leo

Hepinize yanıtlarınız için çok teşekkür ederim.Dendiği gibi ilk önce küçük paket alıp denerim. Umarım kedime iyi gelir. Bol patili günler dilerim.