Kedim Kisirlasri

Arkadaşlar selam yaklaşık 24 saat önce kedim bir kısırlaştırma operasyonu geçirdi Ama şu anda ne su içiyor ne de yaş mama yiyor ne de Kuru mama hiçbir şey yemiyor bu durum normal mi

3 CEVAP

AyseMia

Evet normal, bünyeden bünyeye de değişir anestezi etkisi, siz zorlamayın o kendisi zamanı geldiğinde yiyip içmeye başlar. Bir de katı anestezi ile yapıldıysa daha geç normal hayatına dönecektir. 3.günden itibaren mama yemeye başlayanlar bile var, normal bir durum.

Yaş mama yerine ödül maması versem olurmu peki

AyseMia

Katı anestezi ile yapıldıysa zorlamayın derim kusabilir, kenara bırakın sadece mamasını, suyunu. Ödül maması sıvı ödül maması ise verebilirsiniz, kabızlık olabildiğinden yaş mama önerilir genelde ilk günlerde. Biz antibiyotikten dolayı ishal sorunu yaşamıştık maalesef ama.