Kedim Kakasını Yap(A)Mıyor

qkubra

Kedim 5 gün önce bir operasyon gecirdi bir bacagına platin takıldı iki bacağıda sargılı. Antibiyotik tedavisinden sanırsam tüm gün uyuyor sadece yemek yediriyoruz arada bide bağırınca çişe götürüyoruz kendi başına ayakta duramiyor biz tutuyoruz ama kakasını 3 gündür yapmadı ameliyattan sonra 2 kez yapmıştı aslında ama şimdi 3 gün oldu ve karnı şiş yani napmalıyım yardımcı olur musunuz nasıl yaptırabiliriz

2 CEVAP

Mmtklndr

Veterinerinize sorup kefir verebilirsiniz. Kedim kabız olduğunda veteriner tavsiyesi ile laktozsuz olan kefirlerden bir tatlı kaşığı veriyorum kakasını zorlanmadan yapıyor ama siz veterinerinize sormadan vermeyin. Zeytinyağının faydalı olduğunu söylüyorlar ama hiç denemedim

Cennet29

Mutlaka veterinere danışın 3 gün uzun süre. Birde tedavi sürecinde oldugu için rastgele bişeyler vermek olmaz.