Kedimin Kulakları Soğuk.

somnium

merhaba arkadaşlar. dişi kedim perşembe günü kısırlaştı. şu an yemesi içmesi yerinde. tuvalete de gidiyor. arada oyun oynuyor, genelde uyuyor. ama kulakları ara ara soğuk oluyor, buz kesme derecesinde değil. sonra ılıklaşıyor. ilk gün de böyle olup düzelmişti. veteriner “normal” demişti. anlamlandıramadım?

4 CEVAP

aslihan_e

İlk gün zaten anestezi etkisiyle kediler çok soğur hatta hava biraz serinse hipotermi bile yaşayabilirler. Ondan sonraki günler sık sık soğuk olması kansızlıkla ilişkilendirilebilir. Operasyon sırasında bir miktar kan kaybı yaşıyorlar. Klima altındaysa soğuması normal tabi ki. Onun dışında sıcak havada kulakları arada soğuyorsa demir takviyesi vermenizi öneririm. Tabi veterinerin kan değerlerine bakması en doğrusu. Ben eczaneden demir şurubu aldım, benzer sorun yaşayan kedilerime bir iki damla içiriyorum ve faydasını gördüğümü düşünüyorum.

somnium

bunu yazdıktan sonra tekrar baktım, ılıktan sıcak olmaya başlamış.

somnium

@aslihan_e teşekkür ederim cevabınız için! vantilatör açıktı. ara hol de soğuk olduğu için ondan kaynaklanmış sanırım. çünkü geri oturma odasına, ters bir konuma aldığımda kulakları eski hâline döndü. (: kısırlaştırmadan sonra veteriner, ameliyatla ve kedimin kanıyla ilgili tekrardan bilgi vermişti. teşekkür ederim. ilk defa bir kedimin kısırlaştırma sürecine tanıklık ettiğim için biraz pimpirikliyim. demir takviyesi, ameliyat öncesinde de veriyordum. yine vermeye başlayacağım, teşekkürler!

Prensesmincir

Düzelir diye düşünüyorum anestezi etkisi ile vücut ısısı düşmüş olabilir