British Kedi Traşı

Selam british kedimi traş ettirdim tüyleri korkunç derecede dökülüyordu biotin takviye yapıyoruz bir kaç aydır bu cins kedisini traş ettirmiş ve memnun kalmış varmıdır kaç ayda uzayıp toparlanıyor

3 CEVAP

Pamres

Bırakın cins kedi tıraş ettirip memnun kalmayı, hiç bir kedi tıraş ettirilip memnun kalınmaz. Kediler bir hastalik vs olmadığı sürece tıraş edilmez. Siz çok tüy döküyor diye bunu yaptınız ama uzayınca daha da fazla dökmeye başlayacak. Ayrıca tüyleri tıraş edilince bu kavurucu yaz sıcaklarında daha da korumasız hale geldi. Keşke biraz araştırma yapıp vazgeçseydiniz

Venusss0

Kedim long bir kedi kıtıkları vardı sahiplendiğimizde traş ettirdik 6 ay oldu hala eskisi gibi olmadı.

AyseMia

Kediler traş edilmezzzz. Zaten traş edilmesi tüy dökülmesini de engellemez ki bu inanış çok saçma. Tam tersine kısa kısa kıyafete oraya buraya saplanıp çıkmayan batan tüyler döker artık. Kesilmeyle hiçbir canlının tüyünün, saçının dökülmesi engellenemez. Dökülme dipten gelir, bakımla alakalıdır, tüy dökme mevsimi gelmiştir doğal olarak dökülüyordur, sadece takviyelerle biraz azaltılabilir komple engelleyemezsiniz, her zaman illa ki dökülür. Gülü seven dikenine katlanır. Onu öyle kabul edeceksiniz. Traş ona psikolojik ve fiziksel zarardan başka bir şey değil ne yazık ki.