Royal Canin Proplan Hakkında

Venusss0

Kedimin kısırlaştırma için kilosu düşük o yüzden ona kilo aldıracak yavru maması onerisi istiyorum. Royal canin proplan gibi mamalar kilo aldırıyor diye biliyorum her ne kadar içeriği iyi olmasada 1 2 ay kullansam kilo alana dek sonra acana veya orijen'e geçsem mantıklı olur mu acana ve orijen mamalar kilo kontrollu ve düşük tahıllı mamalar kilo yapmaz diye düşünüyorum ve rc ve proplan bağımlılık yapar mı kedimde? Nd sevmiyor zaten nd diyecekseniz sevmiyorr hills de yemedi maalesef

16 CEVAP

Mmtklndr

Veteriner tavsiyesi ile royal canin aldım söylenildiği gibi kilo alımı yapmıyor burdaki yorumlara göre royal canin kötü deniliyor ama veterinerimiz inatla bu mamada kalmamı öneriyor. Kışın somon yağı sıkarak yedirmiştim mamasını o zaman kilo almıştı sürekli somon yağı veremem bu yüzden mamasınıda veterinerinide değiştireceğim

Venusss0

Orijen six fish düşünüyordum sonra kilosu düşük gelince vazgeçtim 2.300 en son 2500 kiloydu asla kilo almıyor :( 2 yaşında

Venusss0

Mama konusunda cidden kafam hiç rahat olmayacak.

PofudukLeo

Merhaba Royal Canin mama bizde kabızlık problemine sebep olmuştu o yüzden markaya karşı oldukça mesafeliyim ancak proplan kitten mama kullandık ve kilo da aldı oğlum

Venusss0

Bu siteden nd narlı ve tavuklu kitten sipariş ettim umarım beğenir kedim

TATA4242

Royal canin veya proplan her ikiside iyi mamalar değiller en azından içerik olarak iyi değiller ve fiyatını kesinlikle haketmiyorlar sadece ve sadece marka oldukları için bu denli yüksek kullanıcı sayısına sahipler ve yurtdışında fiyatları gayet uygun ve oradakilerin alım gücü yüksek olduğundan halen bu denli popülerliği mevcut.

Venusss0

@PofudukLeo bağımlılık yaptı mı peki sonrasında orijen veya acanaya geçmem zor olur mu🌸

Venusss0

Yanıtlarınızı bekliyorum bugün mama sipariş edeceğim

Venusss0

Nd içeriğini beğenmiyordum içinde meyve var diye nd tavuklu narlı kitten sipariş ettim 🫠 kedim somonlusunu sevmemişti buna bir bakalım

komurlolis

merhaba royal canin yavru kedi mamasını kullanmıştım eskiden gayet seviyorlar kilo alımında bir etkisini göremedim, bağımlılık yapmadı benimkilerde başka mamaya geçişte zorlanmadım

Cennet29

Mrb kilo aldırmak için evde özel yaş mamalarda hazırlayabilirsiniz. Et içine biraz patates kabak havuç vs. Bazı günler yumurta, ev yoğurdu verebilirsiniz. Tabi bunların yanında seveceği kuru mama da devamlı bulunmalı. Umarım doğru mamayı bulursunuz

AyseMia

Biz N&D ishal yapınca hep Proplan ve Hills kullandık. Kızım çok sıkılgan hiç bağımlı olmadı, aksine N&D'den tester olarak balıklı mamalarından alıp yada Royal Canin Savour Exigent (seçici kediler için) olan mamasını 400 gramlık alıp denediğimde çok daha fazla beğenmişti. Farklı mamaları daha çok beğeniyor aslında siz de böyle yapabilirsiniz, ara ara değiştirirseniz birkaç ayda bir daha iştahlı bir şekilde fazla yiyecektir iştahlı olmadığı için zayıf ise ki bir sağlık sorunu yoksa bu yüzden zayıftır. Aslında bizde en kilo aldıran mama Hills tuna balıklı kitten olmuştu ancak Hills yemediğini söylediğinizden ona hiç değinmedim. Ayrıca tavuk, et, balık, yürek, ciğer vs. haşlayıp suyuyla birlikte verebilirsiniz eğer yiyor ise toparlamasına yardımcı olur.

Venusss0

@AyseMia bugün tavuk haşladım yarım çay bardağı kuru mamayla tavuk suyu ve tavuğu karıştırıp verdim yemedi sadece suyunu içti

AyseMia

Mamayla karıştırmasaydınız keşke. Çok iştahlı bir kedi olmadığı sürece öyle karışık yemezler. Benim kızım da öyle haşlanmış et, tavuk, balık yemiyor ancak elimle sadece tavuk tanesini verirsem o şekilde yiyor az da olsa, küçükken daha da çok yiyordu. Bu şekilde de deneyebilirsiniz yemeleri için mecbur. :/ Yerse tabağa alıp devam edersiniz içine mama karıştırmadan, tadını değiştirir çünkü.

AyseMia

Balıklı kittenı tavukluya göre genelde daha çok beğeniyorlar ama bir deneyin bakalım, umarım beğenir.