Yavru Köpekte Isırma Sorunu

eylem97

köpeğim 2 aylık elimizi ve paçalarımızı ısırmaya çalışıyor acıtmıyor ama alışkanlık haline getirmemesi için ne yapmalıyım? hayır diyorum ama anlamıyor tekrar yapıyor

4 CEVAP

bsecnl

ısırmaya başladığında oyuncaklarını ısırmasını sağlayın onunla oynarken sizi değil oyuncağını ısırması gerektiğini öğretin. hatta oyuncağını ısırdığında onu övüp ödül maması verebilirsiniz

Vaveyli

Isırdığında tepki vermeyin,oyun sandığı için ısırmak istiyor olabilir.Tepki vermezseniz bi süre sonra sıkılır :)

didemkaranfil

yavru köpekler oyun için ısırırlar. engellemek için iki şey yapabilirsiniz. birincisi ısırınca canınız yanmış gibi çığlık atın ve uzaklaşın, bir süre ilgilenmeyin. ikincisi ise ellerinize kolonya sürün ısırmazlar.

aleynapul

ben her ısırdığında hayır diyip elimi çektim ve sonra tekrar uzattım ısırınca tekrar çektim ve hayır dedim taa ki elimi uzattığımda kafasını çevirene kadar kafasını çevirince de sevdim ve ödül verdim işe yaradı ama çabuk unutuyorlar sürekli tekrar lazım