Kedim Kustu Yabancı Cisim Yutmuş

Coconutbey

Merhaba kedim malt yemiyor diye tüy kustu sanırım biofeline malt almıştım sevmedi bir de yazılı plastik bir şey yemiş yutmuş daha doğrusu kustuğunda o da çıktı yani ne zaman yedi bilmiyorum ben evde yoktum ne buldu da onu yedi yutmuş daha doğrusu muhtemelen çiğnedi yuttu. Su da kustu ama hepsi aynı anda oldu yani :/ 3 yere kustu mecbur inceledim ne var ne yok diye bu kediler neden böyle yapıyor :/

10 CEVAP

AyseMia

Mide suyu kusmuş ikincisinde, yine şanslıymışsınız ki kusarak çıkarmış yuttuğu maddeyi ancak içerde halen parça kalmış olabilir, tekrar öğürmesi de tam olarak rahatlamadığını gösteriyor. Plastiği midesi eritemez, kendisi kusarak yada lavman ile çıkarılmadığı sürece. Röntgen yada ultrason ile kontrole götürün derim geç olmadan, kedilerin bir şey yuttuğu bu tür vakalar çok tehlikeli, ölüme kadar gidiyor. Kediler meraklı canlılar ve özellikle iştahlı olanların bulduğu her şeyi yutma potansiyeli var. Malt macunu metal kabıyla birlikte yutan kedileri görmüştüm mesela, ip yutmaları da aşırı tehlikeli, bağırsaklara dolanıyor, kedi ebeveyninin de hemen haberi olmayıp, kedi geç belirti gösterdiğinde her şey için çok geç oluyor maazallah! O yüzden yutabileceği yada yemek isteyebileceği zararlı maddeleri uzak tutmamız gerek. Ben kızımda hiç karşılaşmadım maşallah diyorum, iştahsız olmasının tek faydası da bu sanırım. :)

IIREMMM

geçmiş olsun olası bütün riskleri ortadan kaldırmakta fayda var,ulaşabileceği yerlerde bulunması yerine dolap içlerine konulabilir mesela. Eğer yuttuğu başka şeyler olabileceği endişesi taşıyorsanız da yarın hekiminize bir gösterin bence röntgen ile bakarlar aklınız kalmamış olur

AyseMia

Ayrıca geçmiş olsun. 🙏

Mmtklndr

Dışkısını kontrol edin. Benim kedim de yavruyken oyuncağındaki tüyü yutmuştu veteriner tıkanıklık varsa tuvaletini yapamaz demişti. Kusması 5 6 kez olursa getir demişti.

Coconutbey

Şimdi yine öğürdü ama kusamadı çok az su gibi kustu napmam lazım :(

Coconutbey

Nerden ne buldu da yuttu of ya ınsallah kalmamıştır bır sey

Mmtklndr

Kusma durumu kesilmezse veterinere götürün

Mmtklndr

Allah tüm can dostlarımıza şifa versin inşallah çabuk iyileşir yavrunuz 🙏🏻

Coconutbey

Bugün daha hiç dışkılamadı çiş yapmış sadece bi ara tuvaletine girdi miyavladı

Coconutbey

Kusması kesildi zaten bir daha olmadı şükür bugün de dışkıladı baktım küçük bir parça çıkmış yabancı cisim inşallah daha da kalmamıştır :/