İshali Geçmeyen Kedi

juliadream

Herkese merhabalar. Kedim bundan yaklaşık 1,5-2 ay önce ishal oldu. Patisine dışkı bulaştırıp etrafa bulaştırmasından fark ettik. Bekledik ama geçmedi, biz de veterinere götürdük. İlaç verdi, kullandık. Düzelir gibi oldu fakat 2 gün sonra aynı duruma döndü, yine her yerine bulaştırıp evde etrafa bulaştırmaya başladı, bir süre ilaç kullandık ama yok, geçmiyor. Bir daha götürdük Flagyl kullandık ama işe yaramadı, probiyotik kullandık yine işe yaramadı yok arkadaş geçmiyor ishali, her şeyi denedik 2 aydır artık gına geldi her gün her yerin ayrı batmasından. Mamasını değiştirdik 3 4 gün düzelir gibi oldu dışkısı sıvı ama şekilliydi şimdi tekrar baktım yine sıvı yapmış ve etrafa bulaştırmış. Neden olmuş olabilir bu nasıl düzelir lütfen biri söylesin gerçekten çok seviyoruz onu ama artık yoruyor. :(

7 CEVAP

aslihan_e

Yormasından ziyade uzun süren ishaller kediler için tehlikeli olabilir. Bir kedimi 2 ay süren ishal sonrası kaybetmiştim. Veteriner enterik korona olduğunu söylemişti. Mamasını hangi mama ile değiştirdiniz?

juliadream

Çok geçmiş olsun öncelikle, tam olarak vefat nedeni neydi acaba? Veterinerim böyle bir riskten bahsetmedi, Allah korusun. Hills kullanıyorduk, acaba ondan mı oluyor diye açık mama aldık veterinerden ama dediğim gibi 3 4 gün düzeldi sonra yine aynı.

juliadream

Çok geçmiş olsun öncelikle, tam olarak vefat nedeni neydi acaba? Veterinerim böyle bir riskten bahsetmedi, Allah korusun. Hills kullanıyorduk, acaba ondan mı oluyor diye açık mama aldık veterinerden ama dediğim gibi 3 4 gün düzeldi sonra yine aynı.

aslihan_e

Sizin kedinizin Gastro mama kullanaması gerekli öncelikle. Sürekli ishal sorunu yaşayan kediler normal mama tüketemezler. Veterineriniz önermedi mi? Benim kedim dediğim gibi Enterik Korona'nın bağırsaklarını ele geçirmesi sonucunda öldü. Veterinerin açıklaması bu yöndeydi. Bizimkinde de sadece ishal vardı, başka hiçbir şeyi yoktu.

juliadream

Anladım, tekrardan başınız sağolsun, Gastro mama alacaktık ama o an veterinerin elinde bulunmuyordu biz de bir miktar açık mama alarak sorunun şu an kullandığımız mamada mı olduğunu tespit etmeye çalıştık. Çünkü ilk defa yaşanıyor böyle bir ishal olayı. Önerebileceğiniz bir gastro mama markası var mı acaba? Bir de enterik korona için teşhis konabiliyor mu tedavi olunabiliyor mu? Veteriner herhangi bir test yapmadı kediye. Tekrardan götüreceğim sanırım. Umuyorum Gastro mama işe yarar. Cevaplarınız için teşekkür ederim.

juliadream

Anladım, tekrardan başınız sağolsun, Gastro mama alacaktık ama o an veterinerin elinde bulunmuyordu biz de bir miktar açık mama alarak sorunun şu an kullandığımız mamada mı olduğunu tespit etmeye çalıştık. Çünkü ilk defa yaşanıyor böyle bir ishal olayı. Önerebileceğiniz bir gastro mama markası var mı acaba? Bir de enterik korona için teşhis konabiliyor mu tedavi olunabiliyor mu? Veteriner herhangi bir test yapmadı kediye. Tekrardan götüreceğim sanırım. Umuyorum Gastro mama işe yarar. Cevaplarınız için teşekkür ederim.

juliadream

Neden mesajlardan iki tane gönderiyor onu da anlamadım