Kedim Eve Sürekli Kertenkele Getiriyor

selinay41

Her gün halılardan ölü kuyruğu kopmuş kertenkele topluyoruz yatağımıza getirecek diye korkuyoruz ve bazı kısımları eksik oluyor kedim yiyor sanırım zehirlenmesinden korkuyorum teraslı bir evim var 4.kat ama çok bitki var sineklik yaptırdığım halde kedim sinekliği açıp terasa çıkıyor ve istisnasız her gece 1 kertenkele yakalıyor napıcam ben

5 CEVAP

Cennet29

@serrayanmaza katılıyorum. Ayrıca terası sevmesi cok normal terasa file yaptırırsanız oda keyfine bakar orda

SerraYanmaz

Kediniz sizi yavrusu gibi sevdiğinden avladığı hayvanı size getiriyor hem avlanmayı öğretmek için hem de aç kalmayın diye 😁 çözüm kertenkeleleri uzaklaştırmak değil sinekliğe kilit yaptırmak bence cunku şimdiye kadar düşmemiş olması şimdiden sonra düşmeyeceği anlamına gelmez bı gün size kuş getirmek isteyebilir

aslihan_e

İlaçlamak kısa süreli çözüm olur, o anki canlıları öldürür, sonra tekrar gelirler. Kediniz bir şekilde zehirlenmiş kertenkele, böcek bulup yerse ne olacak? Aslında eskiden sokak kedileri kertenkele ile karnını doyururdu, şuan şehirde onlar da tükendi. Daha sağlam bir engel kullansanız bunlarla uğraşmanıza hiç gerek kalmayacak. Bizim kedimizin biri zamanında şu Koçmar dedikleri iri kertenkeleden bulmuş, iguana gibi bir şey oluyor o, elinden kaçırınca ablamın üstüne saklanmış. Ablam da nasıl olduysa fark etmemiş, kedi koklayıp durmuş o da anlam verememiş. Bir süre sonra pijamasının içine bir bakıyor dev kertenkele. Çığlık çığlığa kalmıştı. 🤭 Sevimsiz komşumuz da "Ne abartıyor senin kızın, küçük bir kertenkele için." diyerek geldi. Annem de maşayla tuttuğu dev kertenkeleyi gösterip "Bu sana girse korkmaz mısın? demişti 🤭 Umarım öyle bir şey yaşamazsınız. 😊

mervedoganay

Size getiriyor büyük olasılıkla kıyamam ki ona :) İnternette şunları gördüm ama ne kadar etkili bilmiyorum. Denemekte fayda var: -Kertenkele neleri sevmez sorusunun en net cevabı karanfil kokusu olacaktır. Karanfili kaynatarak, kertenkelenin bulunduğu ortama kaynattığınız karanfili bıraktıktan sonra pencereleri açık bırakarak bulunduğu ortamdan uzaklaştırabilirsiniz. -Kafurun ağır kokusu da kertenkeleleri uzak tutmaya yardımcı olur. Evinizin farklı köşelerine kafur koyabileceğiniz gibi birkaç damla kafur yağı da damlatabilirsiniz.

selinay41

akordiyon sineklik var altından giriyor terası ilaçlamayı deneyeceğiz