Kedim Sürekli Kaşınıyor

anlacar

Merhaba Kedim sürekli kaşınıyor fakat pire tarağı tarıyorum gerçi kendini tarattirmiyor düzgün fakat tarağa bit gelmiyor yeni karma aşısı oldu ondan olabilir mi acaba 2 hafta önce iç dış parazit de olduk o zmn da bitli diye gittim damlasını sıktı aşısını oldu kendine gelmişti rahatlamıştı bende 1hafta boyunca kontrol ettim zaten tarak ile bit varmı diye 2 tane yakalamıştım sadece sonrada kaşınmıyordu ztn fakat 2 gündür bu kulak tarafını falan çok kaşıyor

9 CEVAP

Emirrckr

Kulak tarafı ise kulak kiri veya kulak uyuzu var mı ona bakın gerçi kulak uyuzu için veterinerde kontrolden geçmiştir yine de kulak kirlerini kontrol edin.
Birde kaşıntıya bazen parazitler haricinde alerjiler veya yediği mama da yol açabiliyor.
Sorun olmadığı halde devam ederse kademeli mama değişimi düşünebilirsiniz.

Emirrckr

Kendini sıkça ve aniden yalama,tüylerini ısırma eğiliminde bulunuyorsa pire ihtimali de göz önünde bulundurulmalıdır.

Mmtklndr

Yaşadığınız şehirde fakülteye bağlı hayvan hastanesi var mı? Bir de oraya götürün isterseniz Hafta içi arayıp randevu alabilirsiniz ya da başka bir veterinere götürün. Veteriner küçük şeylerde bile bu kadar umursamaz ise başka hastalıklarınıda görmezden gelebilir

anlacar

Ekstra olarak kendini temizliyor dicem ama sürekli çok fazla ayağını falan yalıyor

anlacar

Şöyle veterinerimden memnun değilim açıkçası bit var diye götürüyorum gerçi ben götüremedim annem götürdü vit var diye kontrol etmemiş bile direk iç dış bide ensesine damla sıkmış nasıl veterinerse bide gözünde akıntı var demiştim hiç sadece göz ucuyla bakıp sağlık kontrolünden geçmeden birşeyi yok çok sağlıklı damla var alın ondan sürün birşeyi kalmaz demiş en son karma aşısı yaparken işte geçen ben götüremedim yine işten dolayı tırnaklarını kestirdim kıçında bebekliten kalma dışkı vardı biz söylerek aldırdık insan görür bakar alır işte karmadan sonra normal olarak halsizdi şu sıralar bir kaşınıyor işte farklı olarak hareketlerinde bide biraz daha saldırgan oldu gibi ama iğneli yerine bazen dokunmak zorunda kalıyorum aciyor ondan saldırgan diliyorum ki acaba başka veterinere gostersem mi bide nasıl kaşindina dair fotoğraf yüklüyorum

anlacar

Felica yavru kedi maması veriyorum kablarını temiz tutuyorum fakat evde şuan halı yok normal olarak biraz tozlu ev her gün süpürülsede insanlık hali saç toz yerde bunun gibi şeyler oluyo tabi

anlacar

Kediler yıkanmaz diye tüyleri uzun pire bulamadım fakat en iyisi veterinere göstermek olucak gibi

anlacar

@mmtklndr maalesef küçük şehirde yaşıyorum sanmıyorum yoktur muhtemelen yinede bakarım fakat gittim veterinerdr çok seviliyor anlamadım gitti herkes orayı öneriyor bidaki sefere kendim gitcem düşünüyorum bakıyorum hayvana yani bit olsa illaki tarağa gelir diye düşünüyorum bence başka sorunu var

Mmtklndr

@anlacar inşallah bir çözüm bulunur 🙏🏻