Elinizde Kedi Tasması Var Mı

hazyt

kedimi gezdirmek için kedi tasması arıyorum. öğrenciyim bu yüzden ilk önce alıp da kedisi korktuğu için vs kullanamayanlara sormak istedim. elinizde varsa ve bana vermek isterseniz çok mutlu olurum

9 CEVAP

eltarcin

Ne bu tutum gerçekten anlamadım? Soru "Elinizde var mı? Varsa göndermek ister misiniz?" diye sorulmuş. Hem zaten kedileri eve tıkmakla oldukça yanlış yapıyoruz. 7 gün 24 saat evde. Sonra kediler çok tembel, çok hantal. Niye? İşte yine suçlusu biziz. Tarçın'ı haftada en az 2 kere dışarı çıkarırdım. "O, bu yüzden öldü" diyenlerin dikkatine; Tarçın o yüzden ölmedi! Kaçmaya teşebbüs bile etmedi. Neden? Çünkü akıllı, çünkü bana güveniyor, çünkü dışarı çıkaracağımı biliyor! Kedi vahşi bir hayvan. Ev kedisi diye bir şey yok. Çünkü halan daha atalarının genlerini taşıyor.
Bizde dışarıdan hastalık kaparız. Bide çıkmayalım. Her an araba çarpabilir. Birisi alıp götürebilir. Korkabiliriz dışarıda... Ama o zaman neden çıkıyoruz? Bizde geniş bir ev alıp eve kapanalım o zaman?
Eğer kedi size güveniyorsa, 3-4 kere çıktıktan sonra alışır zaten. Köpek/kedi gelirse ellerimiz armut mu topluyor? Tutarız, koyarız taşıma kabına. Tıslıyor mu? Biraz severiz, konuşuruz, rahatlatırız. Onlar anlar bizi. Zaten bir kaç defa çıkınca alışıyorlar. Çözümler bitmiyor. Ama düşünmek gerekiyor.

@hazyt Maalesef Hazal Hanım, bende yok :/ Umarım olan biri çıkar. Yoksa da alın derim ben.

Derdedermanim

Hiç bir ev kedisi dışarıya çıkınca evdeki gibi davranmaz tamamen farklı bir ruh haline bürünür.Siz bile tanıyamazsınız bakışı duruşu değişir size bile tıslar;çünkü korkar,savunma mekanizması devreye girer.

hazyt

çok teşekkür ederim cevabınız için, iyice araştırıp rahat edeceği bir tasma bulmaya çalışacağım. ben de toprağa bassın, çimenlerin üstüne yatsın istiyorum. bazen biz bile ihtiyaç duyup yürümek istiyoruz toprakta, kedimi eve kapatmak hiç hoşuma gitmiyor. tekrardan sağolunn

Derdedermanim

Kedinizi mecbur değilseniz gezdirmeyin zaten gezdiremezsiniz çünkü tasmayla hareket etmez,siz onu takip edersiniz.Dışarıya alışırsa evde durmaz kaçar sürekli onu arasınız,her türlü riske açık olur.Ama tatile çıkıcam kedim yanımda olucak mecburen bel tasması takmalıyım kaçabilir diyorsanız olabilir fakat köpekler gibi size uyumlu olmasını beklemeyin.

hazyt

hayır normal gezinti için istemiyorum maçka parkına oturmaya gittiğimde yanımda durması ve çim yemesi güneşe yatması toprağa falan basması için. takıp yürüyüşe çıkarmam zaten

nyssa

dışarı çıkarmayın,mikrop kapmasın,başka bi kedi-köpek atlamasın

hazyt

ya arkadaşlar elinizde var mı yok mu diye soruyorum ben çok iyi araştırıyorum bu konuları zaten, var veya yok deseniz yeter

nyssa

özür dileriz ,,YOK

Aycadgnl

Mesaj atabilir misin bana @hazyt