Kedimin Biyokimya Sonucu Lütfen Anlayan Varsa Bir Şey Söylesin

Birkedi8

Kedimin biyokimya sonucundan anlayan varsa durum çok mu kötü 😭 bir önceki sorumda da ayrıntılı durumu yazmıştım lütfen başka ne yapabilirim çok korkuyorum

8 CEVAP

munevver_leo

Maalesef bir bilgim yok ama bilgisi olan varsa diye güncelde kalması için yazıyorum. Çok geçmiş olsun bir an önce sağlığına kavuşur umarım.

Pamres

Güncel konudur.
Geçmiş olsun, umarım ciddi bir şeyi yoktur ☺️

Değerleri tam göremedim ama alt gördüm gibi ve çok yüksek
Eğer gördüğüm oysa karaciğeri ile ilgili bir problem olabilir. Safra kusabilir sırtındaki kuyruğa yakın tüyler diken diken olur ve kedide özellikle ağızdan gelen alkole benzer bir koku olabilir aynı zamanda üresi de yüksek olabilir

Üre yüksek ise böbrek yetmezliği de olabilir. Yazmayı unutmuşum

Catsusam

Böbrek yetmezliği ı atlatalım daha 1 ay olmuş biri olarak var tabi ki. Veterineriniz ne dedi tedaviye başlanıldı mı?

Birkedi8

Teşekkür ederim hepinize… ağzında hiçbir koku yok hiçbir belirti vermedi hala da bir belirti yok üre yüksek çıktı maalesef peki kurtulma şansı var mıdır

Birkedi8

Güncelll 😢

Birkedi8

Kedim 3 yaşında kısır dişi birkaç gün önce poposundan kan geldi hemen veterinere gittik 😕 kanın sebebi idrar yolu enfeksiyonuymuş onu çözeceğiz umarım ancak daha ciddi bir durum var biyokimya testi sonuçları çok kötü geldi veteriner kedimin şu an Sarılık olduğunu ama garip bir şekilde kedimde Sarılık belirtisinin olmadığını söyledi ne diş etlerinde ne patisinde ne de kulak içleri sarı değil ama biyokimya testinde Sarılık çıktı bunun altında yatan sebep ise böbrek rahatsızlığı ayrı zamanda da karaciğer rahatsızlığı 😭 hemen kd mama verdi vetqoom karaciğer sağlığı şurup, bir de antibiyotik piyeloseptyl şurup(5 gün kullanacak) 15 gün sonra yeniden biyokimya testi yapılacak ve test sonucuna göre tam teşhis konuşacak. Dünden beri kahroluyorum ne olur başından böyle bir süreç geçen varsa beni bilgilendirirse çok sevinirim kızım daha çok küçük ona bir şey olsun istemiyorum lütfen yardım edin dilim varmıyor böbrek yetmezliği demeye 😭😭 Bir önceki sorumda bunu sormuştum pek cevap alamamıştım buraya da belirteyim