Kısırlaştırma İşleminde Tahlil Yapmayan Veteriner

Mmtklndr

Merhaba arkadaşlar bu hafta kedimi kısırlaştıracaktım burda başlık açıp sorular sordum sonra burdaki sorular doğrultusunda veteriner ile görüştüm kızıma hiçbir tahlil yapmadan kısırlaştırma ameliyatı yapacakmış sizin kediniz sağlıklı gerek yok dedi bende bişey olmasından korktum kızımı götürmedim fakülte evimize çok uzak işten izin alma sıkıntım var zaten kedinin aşısına bile giderken veterinere gittiğimi söylemiyorum müdür problem çıkarıyor. İçim rahat değil doğru mu yaptım 😥 iyi bir veteriner bulamıyorum

17 CEVAP

AyseMia

Bence de ne kadar sağlığı yerinde olsa da her ihtimale karşı gereken tüm tahlilleri yaptırmadan kısırlaştırmaya kalkışmayın, ne olur ne olmaz. Tabii bir açıdan da bu Veterinerin paragöz olmadığını da gösterir ama işini iyi yapan bir Hekim tüm tahlilleri önerir bir bahseder yine de, yaptırmak kişiye hasta sahibine kalmıştır. Hatta bazı Hekimler tüm tahlilleri yaptırmadan kısırlaştırma yapmıyor bile, zorunlu tutuyor.

OnurSoft

Bence başka veterinere başvur tahlil.yapmadan müneccim olsa anlayamazlar

Tulay__

Tabi ki çok doğru yapmışsınız. Kapalı bir kutu kısırlaştırma tahlillerini yaptırmadan olmaz. Umarım iyi bir veteriner bulursunuz, şimdiden geçmiş olsun.

AhsenAise

Operasyonu erteleyiniz içinize sinen bir hekim bulunca kısırlaştıriniz

Pamres

Çoğu hekim maalesef böyle. Sanırım insanlar uctetleri dert ettiği için bunu teklif ediyorlar.

Ama yine de siz kendi istediğiniz ile tahlil yaptırmak isterseniz karşı çıkacağını sanmam. Eğer güvendiğiniz bir veteriner hekimse kendiniz parasıyla yapmasını isteyip yaptırın öyle operasyon yapılsın

SerraYanmaz

Hangi şehirdeyseniz soru açıp veteriner kliniği önerisi alabilirsiniz tahlilsiz ameliyat ettirmeyin bence de

Mmtklndr

@pamres telefon açıp bu hafta getiremeyeceğimi söyleyince kedinize hangi işlem uygulanacaktı aşı için mi getireceksiniz diye sordu şok oldum 😳 hem randevu veriyor hem ne yapılacağını bilmiyor. Komşumun tavsiyesi üzerine yavruluktan beri bir sene oldu sürekli bu veterinere götürdüm onlar çok memnunlardı bende inandım ilk kez evcil hayvanım oldu bilemedim. İyi ki burda okuyorum görüyorum soruyorum. Her şeyi buraya soruyorum ama gerçekten ilk kez evcil hayvanım oldu ve çok tecrübem yok kızımla yaşadıkça öğreniyorum burda yazılan kötü şeyleri okuyunca bilinçsizce bir şey yapmak istemedim

AyseMia

Kendiniz görüp yaşamadan ne yazık ki hangi Hekim iyi hangisi kötü anlaşılmıyor bunu ben de birçok kez tecrübe ettim. Google yorumlarına göre 2 Veteriner'e gitmiştik (Hekim diye bile adlandırmak istemiyorum) oradaki olumlu yorumlarla zerre alakası dahi olmayan bilgisiz ve ilgisiz insanlar çıktı karşımıza. Kimsenin önermesiyle hareket etmemek gerekiyor gerçekten, yaşamadan anlaşılmayacak önemli bir konu.

Mmtklndr

@ayseMia @Tulay__ cevaplarınız için çok teşekkür ederim içime sinmediği için ameliyat yaptırmaya cesaret edemedim

HaydutveNazli

Merhaba ben kedilerimi hep aynı veterinere götürüyorum onlara güveniyorum içim de rahattı önce erkek kedim sorunsuz kısırlaştı ama dişi kedim kısırlaşmadan önce çok hassas olduğu için içim rahat değildi çünkü onu aldığım arkadaşımın evinde dışarda gezip gelen kedileri vardı. Belli başlı tahlilleri yapıyorlar ben detaylı check up istediğimde yani genelde önermiyoruz çok pahalı, eğer semptom gösterirse yapıyoruz dedi(fip testi vs) neyse kedim sorunsuz kısırlaştı bir gün gözetim altında kaldı ikinci gün antibiyotik olduk sonrasında fenalaştı nefes alamadı inledi öleceğini düşündük. Detaylı tetkik yaptılar ciğeri su toplamış ve corona pozitifmiş tedaviden sonra toparladı çok şükür. Veterinerler de çok panik oldular ikinci kez başlarına gelmiş ilki scottish foldmuş yani sözün kısası narince görüyorsanız ve içinizde kuşku varsa tahlilsiz sakın yaptırmayın

cat_expert

Operasyon öncesi kan tahlili uygulanması gereken prosedürlerden biridir, veteriner hekimler birliğine şikayet etseniz lisansını bile kaybedebilir o hekim.

Emirrckr

Ne olursa olsun yapılmalı,sonuçta bir ameliyat ve risk almaya değmez asla.
Bazı hekimler fazladan ücret almamak adına da tahlil yapmıyor genelde sokak canlarını getiren kişilere ama sizin zaten kendi canınız.
Bu veteriner illa yapmıyoruz diyorsa diğerleriyle görüşüp rica edersiniz.

Mmtklndr

Konya’da yaşıyorum. Ya kısırlaştırma işlemini yıllık iznime denk getirip fakülteye götüreceğim ( fakülte oturduğum yere çok uzak toplu taşımayla bir saat mesafede özel aracım yok kızım taşıma çantasından nefret ediyor veterinere gideceğim zaman hafta sonu arkadaşımın aracını alıp gidiyorum araçla 20 dakikalık mesafede bile bağırmaktan sesi kısılıyor ortalığı ayağa kaldırıyor) ya da özelde başka veteriner bulacağım bugün iki üç tane veteriner tavsiyesi aldım yarın gidip onlarla birebir yüz yüze konuşacağım

Mmtklndr

@HaydutveNazli teşekkür ederim 🙏🏻 detaylıca araştırıp ona göre karar vereceğim. Rabbim hepimizin yavrularına sağlıklı uzun ömürler versin 🤲🏻

Mmtklndr

@Cat_expert teşekkür ederim 🙏🏻