Kedim Veterinerden Sonra Tuhaf Oluyor Gibi

Edasahinbay

merhabalar kedimi aşı için veterinere götürdüm tırnakları kesildi bir de aşı yapıldı normalde daha oyuncu olan kedim biraz yatmaya meyillendi yine oynuyor ama mesela sabahları artık oynamıyormuş erken saatlerde işe giden ebevenylerim bunu görmüş bir de sanki ayakta duramıyor gibi kedicik tınakları kesilince tutunamadığı için olabilir diye bir fikir yürüttüm bi tık da az yiyor gibi tam emin değilim yemesi içmesi konusunda bol su içiyor seviyor da ama mama yemesi azaldı mı pek emin değilim yine gıdım gıdım yiyiyor gibi evde dolaşıyor sinekleri kovalıyor ama bazen tutunamadığı için düşüyor yani nedeni tırnakları olabilir mi sizce aşı yapılırken herhangi bir şekilde bağırıp kaçmadı zaten ödül mamasıyla kandırdık :D her neyse böyle bir şeyi sizinle paylaşmak istedim

6 CEVAP

Minminik

aşı yapıldı anahtar kelime yavru ise 4 güne kadar aşı çocuğu halsiz bırakıyor, benim kedim aşı sonrası 1 hafta kendine gelemiyor.

Tuanaalsk

Ya aynı şey benim kedimde de oldu mama konusunda değil ama eskisi kadar oynamadığını gözlemledim 2 gün içinde eski haline döndü veterinere sorduğumda şey de dedi siz getirdiniz canı yandı size tavır yapıyor olabilir (ne kadar doğru bilmiyorum)

Cennet29

Tırnaklarını derin kestirmeyin bence hayvanlarda garipsiyor yapabildikleri şeyleri yapamıyolar.

Edasahinbay

Evet yavru ve bu ilk defa da olmadı sanki her şeye daha çok ilgisiz gibi davranıyor oyun İçin de yemek için de yani genel durgunluk var

Edasahinbay

Ve aşıyı biz neredeyse 4-5 gün önce yaptırdık biraz tedirginiz açıkçası çünkü kedim bir kere böyle hasta oldu ondan her yaptığı şeye endişeyle bakıyoruz

AyseMia

4-5 gün boyunca halsizlik, iştahsızlık devam ediyor ise kesinlikle Veteriner'in yolunu tutmalısınız, ters giden bir şeyler olabilir. Max 2-3 günü geçmemeli çünkü durgunluk. Tırnak kesiminden sonra ayakta duramama gibi hareketleri de hiçbir kedimde yaşamadım ne yavru ne yetişkin.