Kedim Mama Yerken Ağzından Düşürüyor

öncelikle herkese merhaba 5 aylık kedim mama yerken kuru mamayıda küçük ödül mamalarınıda ağzından düşürüyor.Tabii ki yiyor mama ama mama kabının etrafında hep mamalar bulunuyor.Ödül maması verirkende ağzına alıyor fakat çiğnerken ağzından düşürüyor.Yiyene kadar devam ediyor.Ama dediğim gibi kuru mama kabının etrafı hep ağzından düşen mamalarla dolu.Sürekli saçıyor etrafa bunun sebebi nedir,ne yapabilirim ?

3 CEVAP

aoeo10

benim kedimide ilk sahiplendiğimde 4 aylık civarıyken mamaları düşürüyordu ağzından ve yere düşürüp ordan yiyordu sonra zamanla düzeldi belki sizinkide düzelir

aleyn

mama taneleri küçükse parçalamak için ısırmak isterken düşürebiliyorlar.

dilex

Dis cikarma doneminde de olabilir.biraz zorlaniyolar o siralar