Kedimin Davranışı

Linaymin

Merhaba, neredeyse 1 yıldır çok tatlı bir kıza sahibim. Ama ne yaptıysak kendimize olan güvenini kazanamadık. Oyunlar oynadık vs ama hep kulaklarını geriye atıyor ve kaçıyor. Kucak hiç sevmiyor. Kendine dokunduğumuz an kaçıyor ve direkt dokunduğumuz yeri yalamaya başlıyor. Evet her insan gibi kedilerin de davranışı çok farklı ama üzülüyoruz böyle olunca da. Kedim beyaz ve veteriner tavsiyesi ile balikli mama yedirdik küçüklüğunden beri belki saçma olucak ama acaba balikli kuru mama da yabanilik yapar mı ki?

7 CEVAP

Cennet29

Mama ile alakası yok tamamen karakter meselesi. Benim kedim de kucaktan nefret eder alırsam da uçan tekme atar yüzüme gözüme 😀 bende saygı duyuyorum ve beyimiz ne kdr isterse o kdr yaklaşıyor bize üzerine gitmiyoruz

_irem_akkus

Beyaz kedilerde sanırım bu davranışlar var. Kendi fikrim tabii bu. Arkadaşımın da beyaz bir kedisi var. Sağır. Sizin kediniz gibi kucak sevmiyor ve biri onu sevdiği zaman hemen o bölgeyi temizliyor. Bu da onların karakteri. Yapacak bir şey yok :( Her kedi birbirinden çok farklı.

AyseMia

Diğer kullanıcıların da dediği gibi tamamen karakter meselesi, onu artık böyle kabul etmeli ve o sadece yanınıza geldiği anlarda ve izin verdiğince temas etmelisiniz, diğer zamanlarda dokunmaya sevmeye çalışmayın. Alanına saygı duydukça size güveni artacağı için daha fazla sevmenize izin verebilir, tabii zamanla ve sabırla olabilecek bir durum bu.

aslihan_e

Kediniz aşırı titiz olabilir, bazı kediler onlara dokununca üstümü kirletti diye hemen yalarlar. Hele de beyazlığına takıntılı bir kediyse. Bazı kediler temas sevmiyor, ona saygı duymanız gerek. Siz elinizden geleni yapıp ilgi göstermişsiniz, alışacağı olsaydı ergenlik döneminde alışır fiziksel olarak sizinle daha yakın olurdu.

Mmtklndr

Sizin yazdıklarınızdan daha fazlası benim kızımda var. Onun davranışları sizi sevip sevmemesi ile alakalı değil kendi karekteri öyle bazı kediler sevilmek için can atar bazıları temastan hoşlanmaz üzülmeyin kendiniz sizi çok seviyor 🤭

AyseMia

Şunu da eklemek istiyorum ki; siz sevmeyi, onunla ilgilenmeyi bırakınca zaten o sizin yanınıza gelecektir. Kedilerin büyük çoğunluğu zaten çok fazla ilgiden, temastan hoşlanmazlar. O sizin yanınıza gelmedikçe asla dokunmayın, uzaktan sevin ve uzun uzun göz teması kurmayın bunu da tehdit olarak algılarlar. Bir de kediler kendilerine uzak duran insanları daha çok sevip onlardan sevgi beklerler genelde. :)

Minminik

Bu benim kedimin uysal hali ya bizimki birde bunun ustune saldirgan el ayaklar paramparca
Mama degilde beyaz kedi davranisi diyelim
Bizimki kendi cumhuriyetinde yasio evde yok sayiyoruz dokunmuyoruz valla zaten yanindan gectigimizde direk ayaga atliyor ;(