1,5 Aylık Yavru Kediye Tasma Takılır Mı?

Sokakta birsürü yavru kedi bakıyorum, yavrular da büyüyemeden kayboluyorlar. Sanırım kük çocuklar alıp başka yerlere götürüp kaybediyorlar. 1,5 aylık yavru kedimin kaybolmasını istemiyorum , tasma takarsam sahipsiz sanıp almazlar, bunun için yavru kedi tasması alıp takmamda bir sakınca var mıdır?

6 CEVAP

aslihan_e

Asla öyle bir şey yapmayın, bir yere takılıp boğulabilir, normalde küçük bir delikten kolayca geçerken tasma ona zorluk çıkarabilir ve köpeklerden kaçamayabilir. Sokaktaki yavrulara bakıyorsanız ve çocuklara yakalanmasın istiyorsanız onlarla çok haşır neşir olmayacaksınız, onları evcilleştirmeyeceksiniz. Mamayı koyup gideceksiniz, yabani kalacaklar. Köpek de öldürüyor olabilir yavruları. Ağızlarına alıp kaçırıyorlar. Sokaktaki kedinin başına her iş gelir, ya eve alınacak ya da başına geleceklere razı gelinecek, başka yolu yok.

Mmtklndr

Veterinerler evin içinde bile tasma takılmasını önermiyorlar. Evde yalnız kaldıklarında bir yere takılıp boğulabilir diye sokaktaki canlar her an bir yerlerden kaçma derdinde tırmanacaklar zıplayacaklar illaki bir yere takılıp kalır tehlikeleri göz önünde bulundurup tasma takmayın

Merhabalar kedilerinizin gitmesine üzülüyorsunuz tahmin edebiliyorum ama tasma taktığınızda sorunlar oluşabilir özellikle yavru kediler için bence bulabildiğiniz en ince tasmayı alıp deneyebilirsiniz bir yere takılsa bile kolayca yırtılabilecek cinsten bir şey işinizi görebilir.Tüm Hayvan dostlara ve güzel bakıcılarına mutluluklar 🐈🐈‍⬛🐕🙃

Tasma takılmasının iyi olmadığını biliyorum, ama bu yavru kedimde ayaklarında şekil bozukluğu var, koşup zıplamasında hiçbir sorun yok fakat patileriyle yürüyemiyor, dirseğiyle yürümesi gibi düşünün o da patisinin koluyla bağlantılı yerine basıp yürüyebiliyor. Çok yükseğe zıplayamıyot daha, fakat ben ona bahçemde diğer yetişkin kedilerim ve yavru kedilerimle beraber bakıyorum. Bahçe kapısı da genelde kapalı oluyor ve köpek girme riski de çok düşük. Duvardan da atlayamıyor henüz biryere kaçabilecek gibi de değil. Yine de taksam sorun olur mu tekrar sormak istedim çünkü doğuştan hasta sayılabilecek bir kedi ve ben onun ölmesini istemiyorum evde de bakabilecek bir durumun yok maalesef ailemle yaşıyorum öğrenciyim. Cevaplarınız için teşekkür ederim🐈

Pamres

Hocam gerçekten zor bir durum. Ne desem bilemedim. Ama ailenizi ikna edip en azından geçici bir süre büyüyene kadar bir odada da olsa bakma şansınız hiç yok mu? En azından geceleri vs. Çünkü dışarıda tasma olmadan kaybolmaması zor. Tasma da çok iyi değil. Bilemedim doğrusu

aslihan_e

Bence sahiplendirmeye çalışın, İnstagram'dan ilinizdeki tüm sahiplendirme sayfalarına mesaj atıp paylaşmalarını isteyin. Öyle bir kedi sokakta yaşayamaz.