Tüy Döküyor, Mama Tavsiyesi?

LokumHanim

Selam, yaklaşık 2,5 yaşında dişi bir kızım var, fino. Kısırlaştırdığımız için 1 sene kadar proplan tavuklu light mama kullandık ama tüy dökümü artınca tavsiye üzerine profine kuzulu ve patatesliye geçtik. Tüy dökümü devam ediyor ve bayağı fazla. Herhangi bir sağlık sorunu yok, her şey normal. Biraz fazla kilo aldı onu dengelememiz gerekiyor sadece. Kısır olduğunu da göz önünde bulundurarak tüy dökümüne iyi gelecek mama önerebilir misiniz?

6 CEVAP

cilek95

N&d skin coat serileri var evcil dostunuza uygun olanı alabilirsiniz.

cilek95

N&d skin coat serileri var evcil dostunuza uygun olanı alabilirsiniz.

beyzathemoc1

Her mamanın her kediye etkisi farklı maalesef ama genel olarak deniz ürünü içeren mamalar daha az tüy döküyor

AyseMia

Kişinin kedisi değil köpeği var, fino diyor.

Kuzulu yerine balıklı mama tavsiye ederim, özellikle yaz aylarında tavuklu mamanın daha fazla tüy döktürdüğü gibi kuzulu mamalar da fazla tüy dökümüne sebep olabiliyor. Ancak yaz aylarında normalden fazla tüy döktüklerini de unutmamak gerek ve günlük tarama ihmal edilmemeli. Haftada 2-3 kez balık haşlayıp suyuyla birlikte yedirebilirsiniz "balıklı mamaya" ek olarak.

Ayca00

Ben Hills balıklı kullanıyorum baya iyi geliyor tüylere ama takviye olarak da arada vitamin vs veriyorum.

DanteGSD

Tüy dökümünde mamanın haricinde düzenli olarak kürkünün yüzeyini ve dibini taramanız gerekir. Mama değişimi tek başına bu problemi çözmeyecektir. Royal Canin Derma serisini deneyebilirsiniz. Onun haricinde Hills ve Virbac'ta bu konuda iyi mamalardır.