Kedi Biti Evde Çözüm?

Merhaba kedim pirelenmiş ben damla damlatmıştım ama yinede pireler çoğalmış şuan kedimle köydeyim ve çevrede veya yakında veteriner ya da ona benzeri bir şey yok evde kedimin pirelerini azaltmak için ne yapabilirim

5 CEVAP

aslihan_e

Elle tek tek yakalayıp öldüreceksiniz, başka çözüm yok.

AhsenAise

Bir kap suya bir kaç damla sirke damlatıp pire taragini bu suya batırarak sabah akşam tarayiniz, tarağa gelen pireleri ıslak peçete içine alıp hemen başka bir kaba atın ( bu ikinci kapta sıvı bulaşık deterjanı,yahut sıvı sabunu şu olmalı ki tekrar dışarı sicramasinlar )
Hiçbir markanın tam bitirme garantisi yok
En net bu şekilde kurtulursunuz

beyzathemoc1

Doğal hiçbir yöntemin faydası yok en fazla sirkeyle mücadele edebilirsiniz ama o da aşırı az etki ediyor maalesef beklemesi lazım

Emirrckr

Maalesef pireler için doğal yöntemi bırakın,düşük kaliteli parazit damlaları dahi bazen işe yaramıyor.
Çok hızlı üreyen ve son derece dirençli canlılar.
Parazit yaptırma şansınız olmadığına göre ya elle ya umarım ki vardır bir pire tarağıyla pireleri tek tek yakalayıp ya tırnağınızın arasında ya da suya atıp boğulmalarını sağlayarak öldüreceksiniz.
Başka çare yok..

Okan3439

1ay arayla 2 kez stronghold damla uygulayın kesin çözüm bişekilde veterinerlerden temin edin doğal yöntemlerle çok zor