Evden Kaçma

Cerezler

Arkadaşlar, kedilerimin ikisi de evden kaçmak için deli oluyor. Nerde bir delik bulsunlar hemen kaçıyorlar. Dış kapı kilitli olmasın atlayıp koluna açıp kaçıyor, camı üstten açık görsün atlayıp kaçıyor, balkon kapısı tam kapanmamış olsun burnuyla uğraşıp ittirerek açıyor ve daha bir çok şekilde. İkisine de gözüm gibi bakıyorum her şekilde ama niye böyle yapıyolar anlamış değilim. Biri kısır diğeri değil kısır olan öbüründen çok kaçmak istiyor. Kendim dikkat ediyorum bir şekilde kaçmasınlar diye ama annem babam benim kadar dikkat etmiyorlar. Dışarı kaçınca da yola atlıyor biri, araba geçip çarpıcak diye çok korkuyorum. Allahtan sakin bir mahalle çok araba geçmiyor ama yine de bir gün bulamam veya başlarına birşey gelicek diye ödüm kopuyor. Neden bu dışarı istekleri, nasıl önleyebilirim yardımcı olursanız sevinirim

4 CEVAP

AyseMia

Dış kapı için daha dikkatli olunması gerek ama evde ne pencerelerde ne de balkonda kedi sinekliği/filesi yok anlaşılan, kaçmaları doğal. Ayrıca camın üstten açık olması derken? Vasistas ise ve açık bırakılıyorsa çok çok tehlikeli, bu şekilde birçok ölen yada felç kalan kediler var. Asla geçebilecek kadar açık bırakılmamalı o tür pencereler, hatta siz aynı odada değilken hiç açmamalısınız. Pencere ve balkonlara da acilen kedi sinekliği yaptırmalı/yapmalısınız. Kediler bir kere alıştılarsa (bu alışkanlık sokak kedilerinde çok daha fazla zaten doğal olarak) unutturmadan asla bırakmazlar. Kısır olmayanı da en kısa sürede kısırlaştırın lütfen, bu şekilde kaçarak bir gün hamile kalmış olarak gelebilir.

Cerezler

Sineklik var pencerelerde fakat onları da açabiliyorlar. Üstten açık olan 1 tane camdan kaçıyorlar o da çok geniş açılıyor. Onu açtığımız zaman kapısını kapatıyoruz odanın fakat annem unutuyor bazen kapatmayı ve o şekilde çıkıyor. Kendisine inatla camı açmamasını söylememe rağmen havasız kalıyor ev diyip açıyor ve beni dinlemiyor. Dış kapı için eve girince kilitliyoruz kapıyı hemen. Ama yine annem bahçeye çok fazla gir çık yaptığı için unutuyor bazen. Kısırlaştırma için para biriktirmeye çalışıyorum malum fiyatlar uçtu ve öğrenciyim anca mama kum aşıdır yetebiliyorum. Kediler için özel sineklikler olduğunu da biliyorum fakat ailem maddi anlamda onları yaptırmak için destek olmuyorlar. Sadece dışarı çıkma isteklerini azaltabilecek bir çözüm sormuştum. Yine de teşekkür ederim

Minminik

Merhaba tr end li sitese fileler 100 tl ye satiliyor civatalari ile matkap lazim birde birinden rica edersiniz
Onlemenin yolu yok bizimmide kacio allahin her gunu evden cikmak icin yarim saat ugrasiorum

beyzathemoc1

Maalesef kaçma isteklerine çözüm yok yıllarca çabaladım hanımefendi 4 yaşında ama hala kapıda ağlıyor çıkmak için normal balık ağını bile takabilirsiniz kancalarla uyguna gelir