Kedim Yaş Mama Yemiyor

munevver_leo

Merhabalar, kedime hafta da iki kere yaş mama veriyorum bir günde bitiremediği için ertesi günde devam ediyor. Ama artık verdiğim yaş mamaları yemiyor yerse de çok az yiyor. Açtığım mamanın çoğunu dışarıdaki kedilerime veriyorum. Neden yemediğini de anlayamıyorum içeriği **********lar tercih ediyorum.Yemesi için napabilirim? Nasıl bir yol izlemeliyim ? İştahı yerinde kuru mamasını severek yiyor yaş mama yemiyor.

19 CEVAP

Kokostar

Merhaba benim kedimde bebekliginden beri pek yaş mama ve ödül maması sevmez bazı kediler doğuştan sevmeyebiliyor fakat kediniz daha önce yiyorsa ve son zamanlarda yememeye başladıysa son zamanlarda marka değiştirdiyseniz onla kaynaklı olabilir ben kedime hep malt ve ödül maması alıyordum ama yemezdi b i o f e l i n e kullanmıştım hic yememisti fakat öbür kedim yemişti mesela şuan vets plus markasını kullanıyoruz severek yiyor dediğim gibi kedinin damak zevkine bağlıda olabilir diye düşünüyorum yaş mamalari kuru mamasiyla aynı aromada alabilirsiniz eğer hala yememeye devam ederse patisine sürebilirisniz bizde bu sitede görmüştük patiye sürme tekniğini o zaman mecburen yiyor 😌🐱

salihaondag8

Benimde kısır yetişkin erkek kedim var sokaktan sahiplendim kuru mamasini severek yiyor saten çok seçici kedi kuru mamayı bile en iyisini yiyor çok seçiyor ama sonunda sevdiği kuru mamayı buldu o yönden sıkıntımız yok ama aldığım hicbir yaş mamayı agzina sürmez zorlasamda yemiyor o yüzden bende tavuk eti ve et türlerini haşlayıp suyuyla arada veriyorum iştahla yiyor hemde yaş mamaya göre daha sağlıklı ve uygun fiyatlı oluyor en azından gerçek et yiyor sizde böyle yapabilirsiniz zorlamaya gerek yok yemiyorsa arada birde ödül şekeri ev yoğurdi veriyorum böyle yapıyorum inşallah faydam olmustir bir deneyin bakalım inşallah yer egerki yaş mama yedirmek istiyorum et türlerini haşlamaya vaktim yok diyorsanız yaş mama markalarini araştırıp yeme garantili kedinizin seveceği yaş mamayi bulup ilerleyebilirsiniz kedileri anlamak zor o yüzden deneyip ilerlemek lazım mama konusunda her konuda kediler farklı bir şekilde alışıyor insan inşallah sorunumuz çözülür 🤗

salihaondag8

Belkide aldığınız markaları sevmiyordur o yüzden az yiyip bırakıyordur seveceği markaları bulursanız iştahlı bir şekilde yiyecektir yasa verdiğiniz markadan sürekli yiyorsa sıkılmıştır yemek istemiyordur marka ve aroma değişikliği yapmak gerekiyor arada sıkılmamasi için bence

komurlolis

belki kediniz püre sevmiyordur veya tanecikli sevmiyordur. gimcat’in yaş mamalarını denediniz mi? özellikle ton balıklı olana benim yaş mama sevmeyen kedim bile hayır diyemiyor.

munevver_leo

sansürlenen yerde içeriklerinin temiz olduğundan bahsetmiştim

Ayca00

Yaş mamayı değiştirmeyi denediniz mi? Benim kedim de her yaş mamayı yemiyor yerse de yavaş yavaş yiyor ben de tadını beğendiğinden alıyorum sadece

munevver_leo

@Kokostar cevabınız için çok teşekkür ederim. Yaş mamayı değiştirmedim sadece çeşit değişikliği yapıyorum. Dediğiniz gibi yemeye devam etmezse patisine sürerim ☺️

AyseMia

Mia da yaş mama sevmez max. 1-2 tatlı kaşığı yiyip bırakır, ikinci hatta üçüncü güne kalır illa ki ve çoğunlukla benim zorlamalarımla o mamayı daha da mırın kırın yer dolapta durunca tadı değişiyor çünkü. Ama Linda yavru olmasına rağmen yaş mamayı da kuru mamayı da ondan çok yiyor, malumunuz çok iştahlı. 🤭 Anlayacağınız karakter meselesi. Artık kalan yaş mamalar Linda'ya gidiyor doğal olarak. 😄 Fakat yine 2 günde bitiriyorsa bizimkinden çok daha iştahlı demektir bu yüzden yaş mamanın içine çok sevdiği ödül maması, macun karıştırabilirsiniz, daha severek yemesine yardımcı olacaktır. Mia'da işe yaramadı tabii aşırı seçici olduğu için ama sizinkinde fayda edeceğini düşünüyorum. Bir de denildiği gibi hep aynı markayı/aynı et türünü vermeyin değiştirin her seferinde değişik yesin. Çok sevdiğinden birkaç tane almak dışında seveceğine emin olmadığınız mamadan çoklu adet almayın. Ben başlarda deneme amaçlı birçok markadan 1-2 adet almıştım ve şimdi en çok sevdiğini buldum mesela şükür. 🙏

kirke

bazi kediler sevmeyebiliyor normal bir sey, bizim sokakta bi kedi var cok ac olsa bile agzina yas mama surmez. normal

munevver_leo

@AyseMia öncelikle cevabınız için çok teşekkür ederim. Gerçekten de karakterleri çok önemli böyle konularda bazı kediler aşırı iştahlı oluyor. Yavrularınızın da sizinle birlikte çok güzel ömürleri olsun. Dediğiniz gibi artık sevdiği yaş mamayı bulmaya çalışacağım. Sıvı ödül maması baya seviyor onları da koyup tekrar denerim umarım yer. Yemezse bir iki hafta yaş mamaya ara vermeyi düşünüyorum belki istemeye falan başlar da iştahla yer.

benim erkek kedim de böyle laneeeğt ilk eve geldiğinden gariboyken her yaş mamayı yerdi ayırt etmezdi nd hills royal canin bir şeyler alırdım o zamanlar kuru mama markaları bildiğim için ldşkglşdfh sonra bıraktı şu an sadece şu üçünü yedirebiliyorum bazen de beyefendi iyi anında olursa azıcık yiyor diğer kedime açtığım mamadan ya da suyunu şıpırdatıyo. gimcat shinycat tuna ve tavuk olan açık mavi dışı, schesir tavuk ve jambon olan hburadada 47 lira falandı satıcı ************** doğru ürünü gönderiyor sağ olsunlar bir de schesir yine tavuk jelly olan değil ama naturel mi ne bol sulu olan çeşidi jelly yazmayanı, bir de schesir tavuk ve sığır yemişlerdi ama satıcılar sağ olsun yeniden aldığımda aynısını göndermediler sonra :') denemediyseniz deneyin mutlaka bir de biraz acıktığı bir saat açın yaş mamayı. ben ödül sıvılarına da su ekliyorum ödül sıvısının yapısını bozmadan kenarından suyu da içerek yemiş oluyorlar

KedicikUzum

Benimki de çok sevmiyor, 2-3 gunde zorla bitiriyor. Aslında bir bakıma iyi bir şey sonuçta yaş mamanın iyisi de olmuş en az 40 TL 😄

munevver_leo

@KedicikUzum Gerçekten ya fiyatlar şok edici kaliteli alıyoruz onu da beğenmiyo beyefendi

Ayca00

Yaş mamayı değiştirmeyi denediniz mi? Benim kedim de her yaş mamayı yemiyor yerse de yavaş yavaş yiyor ben de tadını beğendiğinden alıyorum sadece

munevver_leo

@Ayca00 yanıtınız için çok teşekkür ederim. Bu sefer farklı bir marka verdim yine çok az yedi bıraktı. Belki karnı toktur bilmiyorum umarım yer yemezse sadece yediği çeşitlerden alırım.