Virbac Ürinary 2 Mamaya Devam Etmeli Miyim

Merhaba kedim iyi aydır virbac ürinary mamasının 1 numarasını yiyor maması bitti. İdrar torbasında strüvit taş oluşumu olduğu için bu mamayı kullandık. Son bir aydır rahat bir şekilde çişini yapabiliyor. Fakat bazı yorumlarda virbac mamanın uzun süre kullanılmaması gerektiğini okudum. Sizce kısırlaştırılmış proplan gibi bir mamaya mı geçeyim yoksa virbac 2 den devam mı etmeliyim? Yardımcı olursanız çok sevinirim

4 CEVAP

önce bir tam idrar tahlili yaptırıp idrarında yangı var mı kontrol ettirin leu değeri sıfır gelirse hiç yangı yoksa kontrollü bir şekilde bırakabilirsiniz. bıraksanız bile 3 4 ayda bir idrar tahlili mutlaka baktırın

yaaamur

virbac mamanın uzun süre kullanılmamasının nedeni nedir acaba merak ettim:) en iyi klinik mamadır kendisi

MonikaveTori

Virbac urinary mamaları kedinin durumuna göre kullanılıyor diye biliyorum. Struvite ne durumda ona baktırıp öyle mamayı değiştirebilirsiniz onun içinde veterinerinize danışın kesinlikle. Diğer türlü daha farklı sıkıntılar çıkabilir

Volkancan39

Bir süre daha kullanın bence daha sonra virbac somonlu ya gecebilirsiniz