Lütfen Yardımcı Olun? N&D Balıklı Mama Mı Hills Balıklı Mama Mı Kısırlaştırılmış Erkek Sarman İçin?

Ayca00

İkisi de yaklaşık aynı fiyat aralığında normalde hills optimal tuna kullanıyordum 3 aydır ama ayda 1 kere mamayı kusuyor sindiremediği için mi tam aşı dönemi olduğu için onu tutarken hırpalanıyor biraz ondan mı anlamadım ND geçmeyi düşünüyorum ama emin değilim veya sizin önerdiğiniz var mı lütfen

4 CEVAP

grsaras

Ben normalde hills derdim ama eğer kedinizde sorun yarattığından şüpheleniyorsanız bi nd geçiş yapın eskisi gibi kusmuyorsa nd de kalırsınız ama aynı sorun devam ediyorsa tekrar hillsden devam edebilirsiniz neden kustuğunu da araştırırsınız.Belki mamayla beraber tüy yumağı kusuyordur içinde tüy yumağı olup olmadığına dikkat edin eğer öyle bir durum varsa maltınızı değiştirirsiniz.Yoksa zaten veteriner muayenesiyle öğrenilir diye düşünüyorum

KedicikUzum

Hangisinin kedinize iyi geldiğini en iyi siz bilirsiniz, eğer hills iyi gelmiyorsa ND deneyin. O da iyi gelmiyorsa başka marka. Her mama her kedide aynı etkiyi göstermiyor, belirli bir segmentin üstünde olduğu sürece aslında tercihi kedilerimiz veriyor:D

Ayca00

Teşekkürler mamadan olduğunu düşünmüyorum ama forumdan biri mamadan olabilir diyince pimpiriklendim :D çünkü iki kustuğunda da baya koşturmuştu tutup götürmeyelim diye hiç sevmiyor pusete girmeyi çünkü :) malt olarak da gymcat kullanıyorum aslında ama az veriyorum sanırım çünkü tüy de çıkarıyor sanırım mamayla

Ayca00

Orası doğru da sürekli mama değiştirmek de iyi değil diye biliyorum bağırsaklar için vs o da korkutuyor yoksa ben iyisini bulana kadar hep denemeye razıyım da :D