Kedilerde Kakada Parazit

Aysen61

Kedimde iç parazit varmış arkadaşlar şuan kendisi veterinerde tedaviye alındı veteriner ölümcül değil dedi ama çok korkuyorum yaşayan var mı bu süreçte ek olarak neler yaptınız ben oğlumu depremden sahiplendim ondan dolayı bağışıklık sistemi çok sorunlu atlatamaz diye çok korkuyorum

5 CEVAP

aslihan_e

Parazitin aşısı yok, ilaçlar sadece olan paraziti öldürür. Merak etmeyin ilaç verildiği için hiçbir şey olmaz. Aslında veterinerde kalmasa daha iyi olur. Veteriner kediler için hastalık kapma riski yüksek bir yerdir. Yatılı bakılması gereken bir hastalığı olmadığı sürece asla orada kalmamalılar.

Lorelei94

Ben yaşadım aynisini cok dehşete düşmüştüm parazitleri kakasinda gördüğümde ama tedaviyle geciyor korkmaniza gerek yok sadece veterinerinizin önerilerini dinleyin ve tedaviye uyun hepsi bu kadar

Lorelei94

+hatta benim kedim 2 aylikti bagisikligi ve kilosu da malum tabi 2 aylikken ilaci da ona gore ayarlandi sorunsuz atlattik iciniz rahat olsun

Aysen61

Çok teşekkür ederim içim rahatladı içim içimi yiyordu oğlum 8 aylık falan iki kezde iç parazit oldu aşıları tam nasıl oldu neden oldu hala anlamıyorum

Aysen61

Dışkısına bakmak gerekli testleri yapmak için 2 saatlik orada kaldı sonra gidip aldım bırakmam zaten şuan iyi inşallah atlatır hızlıca