Kedide Ateş

ezgiisu

Kedimin ateşi olup olmadığını nasıl anlarım?
Sabah uyandığımda koltuğun altında uyuyordu, sonra baktığımda motor sesi gibi bir ses çıkarıyordu ben de dün sorduğum için mutluluk belirtisi diye düşündüm sonra sırt üstü yattiginda arka patisi hafif titriyordu burnuna ve kulaklarına baktim ama tam anlayamadim kulaklari sicak değil ama tam soguk da degil
Oyun oynuyor az once tuvalete de gitti yemek de yedi acaba bir sorunu var midir?

6 CEVAP

kedilimadam

Burun kuruluğu tek başına ateş belirtisi olmaz ki kediler uyurlarken yatarlarken burunları genellikle kuru olur. Ateşi olduğunda burnunu kupkuru olur evet ama bunun yanında burun ve çevresinde bariz şekilde hissedilecek bir sıcaklık olur. Ayrıca kulakları da buz keser ve zaten ateşi olan kedi bunu hareketleri ile belli eder. Yerinden kalkmaz, genelinde titreme gözlenir ve gözleri yarı açık şekilde sanki bayılacakmış gibi bakar. Yemesinde içmesinde sorun yok ise purrrluyordur size:)

ozgesahinn

Duruşundan kaynaklı olabilir. Kedin küçükse daha sık karşılaşabilirsin :) Yemek yiyip oynuyorsa genelde sorun olmuyor. Burnuna bak kuru mu gün içinde geçişler olabiliyor ama nemli olması gerek ara ara kontrol edebilirsin. Mırıldıyordur biraz sev bence hem nesi olduğunu anlamak için fırsatın olur

ezgiisu

Az önce yedi yemeğini, gözleri biraz öyle bakıyor ama yaklaşık bir saattir top peşinde koşturup oynuyor uykusu geldi galiba, kulağı da soğuk biraz ama buuuz gibi değil sıcak değil sadece
Çok sağolun yorumunuz için :£

ezgiisu

burnuna bakıyorum ama kendimi acaba ateşi var mi diye dusunmeye zorladigim icin bana hep kuru geliyor ya da tam burnunu yaladiktan sonra bakınca islak oluyor az once yemek yedi simdi de patilerini falan yaliyor oyun oynuyor bi seyi yok galiba, insallah yoktur yani

kedilimadam

Ateşi olduğunu zannetmiyorum. Oyun oynadığına, mamasına yiyebildiğine göre keyfi yerinde belli ki. Allah göstermesin hiç ama inanın ateşi olduğunda anlamamanız imkansız. Ben bir kere deneyimledim ve asla unutmayacağım.

deniz_berkan

ben oğlumun ateşlendiğini gözlerinden kulak içinden anlıyorum ... öyle baygın bakıp yatıyor ki anlasılıyor acıkcası kulak içi + pati altı nemli sıcak oluyor .