Hills Kuzu Etliden Acana Pacifica Balıklı Tahılsız Kedi Mamasına Geçilir Mi

FFECEE

merhabalar 6 aydan fazladır hills kuzu etli kullanıyoruz,iyi bir mamaya geçmeyi düşünüyorum dönüşümlü olması açısından acaba acanaya geçsem mi yoksa başka önerileriniz var mı

3 CEVAP

AyseMia

Merhabalar, yüksek tahıllı bir mamadan tahılsız bir mamaya direkt geçiş (kademeli geçiş yapmaktan bahsetmiyorum) yapmak sindirim sorunları doğurabilir, genelde ishal oluyorlar. Bu yüzden öncesinde N&D düşük tahıllı mamalarından kullanmanızı tavsiye ederim birkaç ay sindirim sistemi alıştıktan sonra tahılsız mamaya geçmeniz daha doğru olacaktır.

FFECEE

çok teşekkür ederim :) nd hakkında hep kötü seyler duydum ondqnda cekiniyorum açıkcası

AyseMia

Endişenizi anlıyorum ancak başkasının yaşadığı herhangi bir mamadaki sorunu sizin kediniz de yaşayacak diye bir durum yok. Belki tam tersi sizin kedinize çok iyi gelecek, denemeden bilemezsiniz. Her mama her kediye iyi gelmez. Kademeli geçiş yapmayı da unutmayın her zaman 1-2 hafta boyunca. Rica ederim. :)