Elimde 10 Kg N&D Kısır Mama Var Ama Kullanamayacağım

skythecat

Merhaba, kedimi kısırlaştırmadan önce her şey hazır olsun diye 10 kiloluk N&D Narlı kısır mama almıştım. Alışsın diye operasyondan bir gün önce de kedime vermeye başladım. Ancak operasyon günü yapılan muayenede, Royal Canin ya da N&D mama kullanmamı, kedim için fazla yağlı ve proteinli olduğunu söyledi veteriner. Virbac'a geçmem gerek ama bu kadar mamayı ne yapacağım bilmiyorum. O kadar da para harcadım. Var mıdır bir çözüm önerisi olan?

6 CEVAP

Kokostar

Merhaba
Yani eğer çevrenizde kedisi olan bir tanıdığınız var ise onlara verebilirsiniz veyatta Instagram vb. Platformlarda mama yardıma ihtiyacı olan insanlar ilan açabiliyor güvenilir biri ise onlara verebilirsiniz
Daha önce gördünüz mü bilmiyorum ama evde kediler için yapılan çorba / yas mama tarifleri var eğer böyle tarifler yapıyorsanız içine az miktarda bu mamayı koyabilirsiniz oradaki sebzeler ile karışınca o kadar zararının olucagini düşünmüyorum ama siz yinede bunu yaparsanız bir veterinere danışmakta fayda var 😌

hekiminiz virbac mı satıyor tabii klinik mama çok daha iyidir ama önce elinizdekini bitirmenin bir sakıncası olacağını hiç sanmıyorum. 10kilo bitsin ardından virbacla devam edersiniz. kediniz erkek diye belki yüksek protein yüksek yağ kilo yapar idrar yolu vs mi dedi bilemiyorum en kötü tanıdığınız varsa 5 5 paylaşın ldkşgkdf daha yeni kısırlaşmış hareketli de bir kediyse bitirip paketi hekimin önerisine öyle geçebilirsiniz bence kilo problemi yoksa şimdiden.

beyzathemoc1

Bana da biraz satmak için dedi gibi geldi günahını almayayım da gardrops dolap petlebi vs uygulamalardan ilan açın alan oluyor

yaaamur

elinizdeki mamayı bitirmeye çalışmayın bence çünkü doğru aşırı derecede yağlanma yapıyor, biz de bu nedenle virbac mamaya geçiş yaptık ölçekli bir şekilde ilerliyoruz

skythecat

Çok teşekkürler, 10 kilo mamayı bekletirsem bayatlar herhalde. Bir de yeni paketi vakumlu değil, tehlikeye atmak istemiyorum. Bizim sıpanın anüs keseleri dolmuştu baya, operasyon sırasında boşaltmışlar. Bir kuyruk yağlanması bağlamış. O yüzden Royal canin ve N&D önermedi. Başka bir yer olsa ben de satış yapmak için kakalıyor diye düşünürdüm ama burası güvenilir bir yer. Gelin bizden alın da demedi. Kararsızım a dostlar bir daha 10 kilo mama almayacağım :D

Petshop'larda açık mama satılıyor ya, acaba onlara satabilir miyim?

yaaamur

ben de kedimi kısırlaştırmadan önce n&d kullanıyordum aynı şekilde yağları da aldılar operasyon sırasında 😂 petshoplar alır mı bilmiyorum ama eğer okula giden küçük bir yeğen-kardeş-kuzeniniz varsa sınıf arkadaşlarına küçük kilitli poşetlerle dağıtabilirsiniz onlar da sokaktaki canları beslemiş olur 😊