Yavru Kedi Kaka Sorunu

darkwolf78

Merhabalar,
irkaç gün önce sahiplendiğim minik bir yavru kedim var şu anda. tahminen 20 günlük. veteriner kontrolünde kıyılmış yavru kedi maması ile besleniyor. gittiğim veteriner kedi sütü yerine özellikle verdi mamayı. kedinin kaka periyodu 24 saati geçiyor yani günde 1 kere yapıyor diyebilirim. veterinere sorguğumda bir çay kaşığı zeytin yağı vermemi söyledi. yağı verdikten sonra aynı akşam kakasını yaptı kedicik. fakat bildiğim kadarıyla günde 2-3 kez yapması gerekiyor sizce bir sıkıntı olabilir mi ? birde çiş olayında sıkıntı hiç yok her öğünden 20-25 dk sonra çişini yapıyor.

4 CEVAP

kedilimadam

20 günlük bir bebek yaş mama ile beslenmemeli...En azından 1,5 aylık olana kadar yavru kedi sütü ile beslemelisiniz. Vitamin ve kalsiyum ihtiyacını gidermeye yavru kedi sütü bile yetersizken böyle bir öneriyi aklım almıyor. Bebek kedilerin günde bir kere kaka yapmaları normal çünkü zaten çok fazla besin tüketemiyorlar. Tüketim arttıkça dışkılaması da artacak. Ama yineliyorum şu an yavru kedi sütü ile beslenmeli...

darkwolf78

bu kadar küçük bir yavruya ilk kez bakıyorum yarın başka bir veterinere daha getiricem veteriner söyleyince direk yaptım bende ne yalan söyliyim :( inşallah zarar vermemişizdir yavruya :(

kedilimadam

Zarar vermemişsinizdir, endişelenmeyin. Ama 20 günlük kediyi yaş mama ile beslemeye başlamak bağışıklık sisteminin zayıf kalmasına, gerekli vitamini ve kalsiyumu alamayacağı için ileride çok kolay rahatsızlanmasına neden olur. Veterinerin böyle bir tavsiyede bulunması çok anlamsız. Umarım bu kez işinin ehli bir veterinere rastlarsınız.

darkwolf78

Safranboluda yaşadığım için çok fazla alternatifim yok malesef hepi topu 2-3 klinik var tavsiye üzerine en iyisi diye gitmiştim. umarım doğruyu bulurum bu kez