Kedim Bir Parmak Uzunluğunda Para Bandı Yuttu.

giizeeem

4 aylık british kedim dün gece bir parmak uzunluğunda para bandı yuttu. Hemen veterinerle iletişime geçtim bir süre tuvaletini kontrol etmemi ve malt vermemi söyledi. Sabah konuştuğum iki farklı veteriner de aynı şeyleri önerdi. Şimdilik bir problem yok gibi görünüyor gayet enerjik, mama yiyor, su içiyor, tuvaletini de yapıyor normal rutininde. Dün geceden beri aralıklarla malt veriyorum daha kolay çıkarsın diye. Dışkısını kontrol ediyorum ama bant göremedim. Ben mi fark edemiyorum yoksa hala çıkaramadı mı emin olamıyorum. Ne yapmalıyım bu durumda? Üç hafta önce gözünden ameliyat ettirip sahiplenmiştim. Yine ameliyat olmasından çok korkuyorum 🥺

11 CEVAP

Coconutbey

Of çok geçmiş olsun ya :( kusarak atacak ya da dışkısıyla çıkaracak umarım bağırsağı tıkamaz ve bir an önce çıkarır bantı :/

Tuanaalsk

Benim kedim de aynı şekilde poşet yedi 2 ay önce veterinerimiz Aynı şeyleri söyledi kakasında bende göremedim ancak bir sorun yaşamadık

aslihan_e

İsterseniz ona biraz kedi çimi alıp yedirin, çimden sonra kusma ihtimalleri yüksek oluyor. Kusup atabilir o şekilde. Herhangi temiz bir çim de olur.

aslihan_e

Kusmasının tehlikeli olduğunu söylemesi bağırsak tıkanmasında hayvanlar tuvaletlerini yapamadığı için kusma yaşamaları. Çim verdiniz diye çimi ve çimle beraber ne varsa geri çıkarırsa sorun olmaz yani. Diyelim mamasını yedi, bir süre sonra durduk yere kustu, o zaman bir sorun mu var dersiniz vete koşturursunuz. Kediler kustuklarında bazen sadece midedekileri değil bağırsaklarında ne varsa komple sıralı halde çıkarabiliyor. Eğer orda duruyorsa, kusarak çıkarırsa kurtulur. Yoksa bazı cisimler tıkanıklık oluşturmadan aylarca kalabilir.

aslihan_e

Tabi sadece kusup çıkaracak diye bir şey yok, kakayla atar belki, sözüm yanlış anlaşılmasın.

aslihan_e

Birkaç gün daha malt verin sonra çim deneyin o halde. Takılacağını sanmam, midesindekilerle birlikte çıkar öyle bir durumda.

giizeeem

Sorunsuz tuvaletini yapıyor ama bant göremedim. Çıkarmış mıdır acaba ben mi fark edemedim.
Bu saatten sonra bağırsağı tıkama ihtimali var mıdır?

giizeeem

görüştüğüm bir veteriner bol bol malt vermemi söyledi. Kusma durumunda direkt kliniğe götürmemi söyledi. Kusması ne kadar sağlıklı olur emin olamadım :(
Midesinde midir sizce hala bant :(

giizeeem

görüştüğüm bir veteriner bol bol malt vermemi söyledi. Kusma durumunda direkt kliniğe götürmemi söyledi. Kusması ne kadar sağlıklı olur emin olamadım :(
Midesinde midir sizce hala bant :(

giizeeem

Perşembe gecesi yutmuştu hala midesinde o zaman ben dışkısında göremedim. Çim verirken malt vermemem daha mantıklı olur o zaman değil mi? Kusmasından da korkuyorum aslında boğazına falan takılır mı acaba bant :(

giizeeem

Dediğiniz gibi yapıcam. Teşekkür ederim önerileriniz için.