Kedim Sadece Elimden Mama Yiyor

06MARS

Kedim sadece elimden mama yiyor, aynı mamayı farklı kaplara koydum(metal,porselen,cam,vs.) ama yemiyor sabah işe gidiyorum çıkmadan yediriyorum akşam ben gelene kadar aç bekliyor bir türlü alıştıramadım ne yapabilirim

3 CEVAP

AyseMia

Ben de kızımı küçükken daha fazla yesin diye kıyamayıp hep öyle yedirmiştim 2 sene boyunca her gün. :) Şimdi son zamanlarda şükür kendiliğinden arada tabağından da yiyor ancak bu aslında bir şımarıklık ve sizinkinin de benim kızım gibi alışkanlık haline getirmemesi için tek yol elden yedirmeyi bırakmanız. Aç kalamaz merak etmeyin illa ki bir süre sonunda yiyecektir. Siz kıyamazsınız onlar size iyi kıyıyorlar yoksa. 😅😁

Coconutbey

Aç bırakın zatrn gidip yiyecek yemez diye düşünmeyin çünkü benim kardeşim de kedisini severrk yedirmeye alıştırmıştı ama bazen aç kaldığında ve kardeşim yokken gidip mamasından yiyor :))

Tulay__

Acıkınca yiyecek merak etmeyin. Benimde başımdan geçti sürekli yemedi diye panik yapıyordum.