Günde Ne Kadar Mama

Tuanaalsk

Arkadaşlar 4 aylık bir kedinin günde ne kadar yemesi normal kedim 2 gündür iştahsız gibi hissediyorum bir sorun olup olmadığını nasıl anlatım dışkısı normal sadece biraz fazla uyuyor acaba diş mi çıkaracak dedim sizce ?

10 CEVAP

giizeeem

Benim kedim de dört aylık çok uyuyor ve mama kabı sürekli dolu olduğu için az az ama sık yiyor. Enerjisinde bir problem var mı kedinizin oyun oynuyor mu? Yetişkin dişleri de çıkıyor olabilir dediğiniz gibi.

Tuanaalsk

@giizeeem enerjisi de normal haline göre düşük

Venusss0

Ben 2 yaşındaki kedime günde bir çay bardağı kuru mama veriyorum sabahları kaşık kaşık bölüyorum 2 defa yiyor sonra aksam saat 7 de uyanıyor oglenleri full yatar zaten 7 den saat 12 ye kadar bölüyorum eğer az gelirse yarım bardak daha veriyorun az az vererek çok yiyor sizde böyle yapabilirsiniz hangi marka mama kullandığınıza bağlı kedim acana mamadan günde 40 gr yiyordu nd mamadan günde 60 gr civarı yiyor

E_Thor

Benim kedim 3 aylık, günlük 60-80 gram arası tüketmesi gerekiyormuş ( proplan kitten mama kullanıyoruz )

Lucky0

kullandığınız mamanın arkasında ölçü yazar açık mama kullanıyorsanız da kullandığınız markanın ismini ********da yazın özelliklerde çıkar ne kadar vermeniz çok uyuması normal genelde sadece 3 ya da 4 saat ayakta bile kalabiliyorlar toplam olarak

Lucky0

cevabımda site yazdığım için gözükmüyor sitenin baş harfi t son kelimesi yol diye bitiyor anladınız

zeynandkekik

Merhaba, mama paketlerinin arkasında yaşına ve kilosuna göre ne kadar mama vermeniz gerektiği yazar, ona göre öğünlere bölebilirsiniz. Ya da çok iştahlı bir kediniz yoksa mama kabı sürekli dolu olsun, acıktıkça kendisi yiyecektir.

Emirrckr

Mama paketinin arkasında yazar fakat benim önerim ve tercihim en azından 1 yaşına ya da 7-8 aylıkken kısırlaştırılırsa kısırlaştırılana kadar serbest beslenme yapılması.
Mama tabağı sürekli dolu olsun,yine isterseniz kontrol etmek adına ölçüyle koyabilirsiniz.
Dolu olsun da kastım zaten tepe tepe dolu olsun değil yani gün içinde bitirebileceği kadar koyun.
Gelişme döneminde olduğundan serbest beslenme tipi şu an bence en iyisi.

Volkancan39

Mama paketlerinde günlük vermeniz gereken miktar yaziyor

AyseMia

Yavru kediler için aşırı iştahlı olmadıkça serbest besleme yapılması en doğrusu bazı arkadaşların da aynı öneride bulunduğu gibi. Benim yavru kızım mesela gerçekten aşırı iştahlı, günlük 200-300 gram belki daha fazla bile koysam yer, (yavru olmasına rağmen 😁) o yüzden mecbur biz gramajlı veriyoruz. Diğer kızımın tam tersi. 😅