Allah Aşkına Bana Yardım Edin, Kedim Sürekli Çiş Yapıyor.

Ebru-c

Arkadaşlar lütfen bana yardım edin, bunun bir çözümü olması lazım. Kedim eğer her istediğini yapmazsam (ki bunların başlıcası geceleri uyumamam) sürekli tuvaletinin önüne çiş yapıyor. Günde 4 5 kere çiş temizliyorum artık yemin ederim sinirimden ağlıyorum. İstiyor ki geceleri hep onun yanında ayakta bekliyim. Çalışmadığım için gündüzün hep yanındayım, oyun oynuyoruz, gayet sevimli bir kedi iken gün içinde, geceleri içinden şeytan çıkıyor resmen ya. Her gece istisnasiz her gece ağlıyor, 1 yaşında ve ben 10 aydır geceleri uyku nedir unuttum artık. Eşimle boşanma noktasına geldik ya. Ne yapacağım ben??

29 CEVAP

Ebru-c

2 kız kardeşler, kısır değiller. Odalarımızın kapısı açık.
Çiş yaptığı zaman sirke ve birazda yumuşatıcı dökerek siliyorum.
Şöyle ki; geceleri şuanda da olmak üzere ağlıyor.. yanına gidiyorum bakıyorum hemen olduğu yere yatıp öylece duruyor. Tekrar yatağıma dönüyorum ve 1 dakika içinde tekrar başlıyor, kalkıp bakmazsam gidip çişini yapıyor tuvaletinin tam önüne.

neden kısır değiller büyük görünüyorlar. sürekli kızgınlığa girmek kızgınlık stresi dişileri de etrafa çiş yaptırır. yumuşatıcı insana zaten aşırı zararlı bir şey kediye de keza öyle fazlasıyla hatta. işediği yerleri temizlemek için carpex koku giderici kullanın mutlaka veya benzeri aynı işlevi gören yorumları iyi bir markayı. ve vakti geldiyse mutlaka kısırlaştırın devam ederse sorun vete de danışarak anti stres ürünler deneyebilirsiniz.

Ebru-c

Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim, internetten bakıp alacağım temizlik için önerdiğiniz ürünü.

AhsenAise

Örn: Arkadaşıma kısır 1.5 yaşında erkek kedi sahiplendirildi ( sahiplendiren şahıs kedinin her yere çiş yapma alışkanlığı olduğunu söylememiş) kız mahvoldu,kısa sürede koltuk yıkama firmalarına dünyanın parasını verdi
Eski sahibi eve çiş yapma alışkanlığı biter umuduyla kisirlastirma yaptırmış lakin daha fena olmuş çocuk,arkadaşım operasyon sorunlu geçmiş olabilir diye bı kaç hekimle görüştü hepsi sorun yok dediler

Sonunda sokağa bıraktı ,( british) şuan sokakta o mutlu arkadaş da idrar temizliği için para akitmadigindan mutlu

Bazen olmuyor, herşeyi deneseniz de

aslihan_e

Kedi sürekli bağırıp tuvalet dışına çiş yapıyor, kediniz "kızgınlıkta". Daha ne belirti versin, koca istiyorum mu diyecek? Lütfen kendinizi kandırmayın.

Ebru-c

@Rabike teşekkür ederim. Bu kadar kibar ve anlayışlı olmak zor olmamalı. Sanki ben bilerek kasten işkence olsun diye kısırlaştırmıyorum. Cimer'e kadar yazdım belki ücretsiz kısırlaştırma işlemi yaparlar diye çözüm bulamadım. Sokaktan sahipleninen canlara bir imtiyaz sağlanması gerekir bence ama maalesef.
Ben eşimi ikna etmek için uğraşıyorum inanın ki.

Ebru-c

@Catsusam bunun büyük şehir küçük şehir ayrımımı var? Genel olarak soruyorum hiç birinizin mi zor dönemlerden geçtiği olmadı hayatınızda? Nasıl bu kadar rahat insan yargılayabiliyorsunuz? Tek kedi için tahlilleri hariç istenen ücret bu.

ilaydayavuzer

@Catsusam valla dediğiniz gibi olmuyor. Ben daha öğrenciyken ve çalışıp kiramı zor öderken aç kalmak uğruna kızıma bebekler gibi baktım. Kısırlaştırmaya imkanım hiç olmadı. Sürekli kızgınlığa giriyordu ve çok korkuyordum hastalanacak diye. Kaç yerle, kişiyle görüştüm hiç kimse biraz olsun indirim dahi yapmadı. Taksit zaten imkansız. Sonra kızım çok hastalandı ve pyometra ameliyatı olması gerektiğini öğrendim. Cebimde beş kuruş yok, ailem yok, borç alacak kimsem yoktu. Sağ olsun bir arkadaşım benim için kredi çekti ve kredi sayesinde ameliyat ettirip kısırlaştırdım. Toplamda 20 bin ödedim. Kimse kimse için kolay kolay kredi çekmez, çok şükür ki iyi dostlarım var. Bu krediyi çekmeden önce kaç veterinerle görüştüm ama hiçbiri yardımcı olmadı. Kimliğimi bırakabileceğimi, sözleşme imzalayabileceğimi, ne isterlerse yapabileceğimi söyledim taksit yapmaları için ama hepsi bin tane bahane sıralayıp yapmadı. Burada herkes gelip ahkam kesmiş kadına ve evliliği hakkında yorum yapmış saçma sapan... Umarım hiçbir zaman hayattaki tek varlığınız olan yavrunuz için bu kadar çaresiz kalmazsınız ve anlamazsınız bizi. Sadece linçlemeden önce daha anlayışlı olmayı tercih edebilirsiniz. Ha bu arada lütfen yardım edip "Büyükşehir olan Bursa'da" indirim ve taksit yapacak veteriner bulursunuz umarım da çaresiz bırakmazsınız arkadaşı

Ebru-c

@ilaydayavuzer çok teşekkür ederim. İnsan başına gelmeden ne yazık ki karşısındaki anlamıyor, anlamadığı gibi bir de yargılıyor.

Coconutbey

Üzgünüm ama kısırlaştırmamışsınız size de kedilere de eziyet olmuş resmen ve artık kısırlaştırsanız bile yine bu davranış devam edebilir ne yazık ki ama azalır bence . Sakinleştirici relax malt kullanın belki işe yarar davranış bozuklugu olmuş yavrucakta

Catsusam

Büyükşehir Bursa'daki yaşıyorsunuz. Küçük yer olsa çaresizlik anlayacağım da. Veterinerlere sorun illaki taksitle yardımcı olacak vardır. Sonuçta kaçmıyorsunuz ödeyeceksiniz. Bu sitede Bursa da uygun yardımcı olacak vet tanıdığı olan var mı acaba? Nokta atışı isim verelim, 5.000 TL den aşağıya bulunamamış, 2 kedi içindir herhalde. Yine belki aynı fiyat olur ama taksitle olur.

Catsusam

Büyük küçük şehir ayırımı tabi ki var imkanlar nedeni ile. Küçük şehirde yaşayıp parası olsa da düzgün bir veteriner bulamayanları okuyabilirsiniz burada. Çaresizliği yarıştırıyorsak bence en çaresiz onlar. Facebookta Bursa kedileri için gruplar var. Oraya üye olup sorabilirsiniz. Kimsenin sizi linç ettiği yok. Ancak ilk yazdığınız mesajda o kadar bıkkın ibareler var ki. Üstelik "boşanma aşamasına geldim" falan yazmışsınız. İster istemez insan kedilerin başına ne gelecek diye düşünüyor. İnanın çok açık yüreklilikle söylüyorum ben size cevap yazarken silip tekrar düzenledim, ağır olmasın, buna hakkım yok diye. Hepimizin ortak noktası hayvan sevgisi çünkü. Büyükşehir olan Bursa da evet bulabilirsiniz veteriner. Dolaşıp sorun, ben İzmir deyim. Burada olsanız 2 vet var mesela. Bana kimse bu veterinerlerin bilgisini vermedi. Gidip girdim içeri ve konuştum. Hanımefendinin evliliğini yargılamıyor kimse aslında, maalesef aynı evde yaşayan ancak zorla ikna edilmiş aile bireylerinin bazılarının tavrını yargılıyor burada. Uzun oldu kusura bakmayın. Bursa kedi köpek sahiplendirme grubu var. Oraya da yazın bence. 28B üyesi var.

Catsusam

İlayda Hanım a cevaben yazmıştım, benim hatam size gibi olmuş. Diğer konularda da eşiniz, ailevi durumunuzu, yaşadıklarınızı siz bizden daha iyi bilirsiniz. Burada sorunuza cevaben bir sürü öneri gelmiş. Benim de oldu önerilerim. Uygulayıp uygulamamak size kalmış. Kendi adıma ne sizin hayvan sevginizi sorguladım ne de sizi suçladım. Sadece bu tarz platformlarda birşeyler paylaştığınızda her türlü tepkiyi alabileceğinizi anlattım. Umarım bu önerilerle ilgili başarılı dönüşlerinizi okuruz bu post altında ve adınıza mutlu oluruz. İyi günler.

Ebru-c

Öneri sunan herkese cani gönülden teşekkür ederim.