Kedim Yeni Dopum Yaptı

cagrismz

Kedim doğum yaptı ve yeni mamaya geçirdim aşırı zayıfladı ve sürekli ishal büyün kedilerim emzirdiğinden zayıfladığını düşünüyorum çünkü diğer kedimde aynı mamayı yiyor o da ishal ama o kilolu mamayı değiştirmeli miyim yoksa alışırlar mı zamanla

3 CEVAP

Cennet29

Onu ishal yapmadığını bildiğiniz bir mama kullanın. İshalde zayıflatır

Ketonmanya

Merhabalar.

Kediler doğum yaptıktan sonra, özellikle yavruların en çok süt emdikleri o ilk dönemde ne kadar iyi beslenirlerse beslensinler bir miktar zayıflarlar, bu normaldir. Ancak işin içine bir de ishal girerse normal zayıflamasına anormal bir bağışıklık düşüklüğü, halsizlik ve sonuç olarak da yavrulara iyi bakamama gibi olumsuzluklar da eklenebilir. Emzirme, anne kedide zaten önemli ölçüde su kaybına sebep oluyor, buna bir de ishalin sebep olduğu su kaybını eklerseniz kedinizde sağlık sorunlarının baş göstermesine sebep olursunuz.

Bir mama iki kedinizi birden sürekli ishal yapıyorsa o mamadan zaten acilen kurtulmanız gerekirken bir de lohusalık döneminde kedinizi aynı mamayla beslemekte ısrarcı olmamanızı öneririm.

Bol patili günler dilerim.

Emirrckr

Mamayı zaten değiştirmeniz lazım,her iki kedinize de iyi gelmiyor demek ki.
İshal normal ve istenen bir durum değil,ki zaten emziren bir kedi kilo vermeye çok yatkınken ishalle beraber daha da verecek.
İlk 1-1,5 ay anne kediye kilo aldırmak zordur,hatta aksine ne yapsanız kilo verecek.
Yine de kaliteli bir kuru mama,ara sıra temiz içerikli yaş mamalar veya evde haşladığınız etlerle destekleyeceksiniz.
Dilerseniz takviye de kullanabilirsiniz hem bebeklere de sütten geçip fayda sağlamış olur.