Bu Kızarıklık Normal Mi ? Veterinere Gitmem Gerekir Mi?

sevvalay

Merhabalar, kedim 6.5 aylık erkek bu ara çok yalanıyor biraz önce bunu fark ettim. Neden olmuş olabilir veterinere gitmeme gerek var mı?

8 CEVAP

zey940

Benim kedim de sürekli orasını yalıyordu kahverengi akıntı vardı bir de. Veterinerdeyken söyledim kızgınlığı yaklaştığı için cinsel organını keşfediyor/temizliyor gibi bir şeyler dedi. Kahverengi olan da onun akıntısıymış. Aynı şey bence sizinki de. Kediminkinin akıntısı bu kadar fazla değildi ama hemen temizliyordu onu belirtmiş olayım. Sizinki daha fazla geliyor sanırım. Açıklık gibi gözüken şey de içerideki pipisi. Kontrol sağlarken veteriner yanlardan bastırıp dışarıya çıkarttı rengine baktı morluk falan var mı diye. Bir tık koyuydu bizimki hemogram yaptırmıştık sanırım. Enfeksiyon çıkmayınca gözlem de kalın dedi. Kızgınlıktan da olabiliyor idrar yolları sorunundan da demişti. Sonra bir sıkıntı çıkmadı şükür 1.5-2 aya kızgınlık belirtileri başlayınca kısırlaştırdım 8. ayında. Yine bir veterinere götürün içiniz rahat edecekse. Hep kötü ihtimaller akla gelmiş basit bir şey de olabilir çok endişelenmeyin.

Sakizcan

Yara olmus gibi görünüyor

Sakizcan

Yara olmus gibi görünüyor

Ketonmanya

Merhabalar.

Bence hekiminize en azından bu fotoğrafla danışırsanız iyi olur. Basit bir tahriş olabileceği gibi idrar yaparken acı çekmesine neden olan bir enfeksiyon da olabilir. Yalarken tahriş etmiş olsa da kedinizin kendini yaralayacak kadar yalaması da normal bir durum değil.

Bol patili günler dilerim.

Cennet29

Kesinlikle bir sorunu var ve bu görüntü hiç normal değil. Fazla yalaması bile bir sorunu olduğunun kanıtı. En kısa sürede veterinere götürün

sevvalay

Teşekkür ederim cevaplarınızdan dolayı, bana da bir yakınım keşfediyor demişti ancak emin olamadım bir sormak istedim 2 hafta sonra iç dış parazit aşı zamanı gelecek veterinerde çok stres oluyor o yüzden yakın tarihte arka arkaya gitmeden bir sormak istedim.

Sutlaciko

Veterinere göstermek en mantıklı olan

TATA4242

Normal bir görüntü olmadığını söylemekte fayda var ve veterinere götürmelisiniz.