Çocuklu Aile Ve Kediler?

aytunccc123

Arkadaslar bu platform sagolsun kedilerimi sahiplendirmede çok yardımcı oldu hani bazen acaba ben mi çok takıntı yapıp düşünüyorum diye kendimi sorguluyordum ama genelde hepimiz aynı fikirde oluyoruz
Şu an yuva arayan sadece bir yavrum kaldı fakat dün akşam bir hanımefendi yazdı iki tane çocuğu varmış kedileri çok seviyormuslar daha oncede sokakta yeni dogmus kediler bulduklarını biraz bakmak için cabaladiklarini fakat yasatamadiklarini söyledi çok küçüklermis
Çocuklarının kedilere karşı ilgisini görünce epeydir kedi arıyordum dedi cocuklarida çok istekliymis(muhtemelen küçük çocuklar belki kreş yada ilkokul çağı olabilir)
İki tane yavruyu sahiplenebilecegini söyledi şimdi baştan çok makul geldi hani iki kardeşin aynı yere gitmesi bizide çok mutlu eder ama bi yandanda işte çocuklu aile,kediler oyuncak mı olacak gibi düşüncelere kapıldım geceden beri düşünüyorum napsam diye
Zaten dedigim gibi bu iki kardeşten birine yuva bulmuştum ama onlar öyle iki kardeş alalım deyince dedim daha iyi olur öncelikli olarak sizi düşünürüz o zaman
Sizin dusunceleriniz nelerdir en objektif bi şekilde yorumlarınızı bekliyorum
Çocuklu aileye asla karşı değilim hatta bebek ve kedinin bir arada buyutulmesini de destekliyorum ama işte yinede kararsız kaldim

20 CEVAP

Mmtklndr

@aytunccc123 sizin sağduyunuza güveniyorum 🙏🏻 Allah yardımcınız olsun inşallah yavrularınıza güzel yuvalar bulursunuz 🤲🏻 dualarım sizinle

Venusss0

Sonrasında yok çocuğumun alerjisi çıktı yok masraflarını karşılayamıyoruz, çocuğumun herhangi bir yerini çizdi, perdelerimi yırttı, koltuklarımı tırmalıyor denilmesin bunları bi konuşun.

aytunccc123

Haklisiniz arkadaslar yarın iyice konusacagim artık bakalım ama gönlüm hiç elvermiyor birde çocuklu ailede kötü bi deneyimim var birkaç yıl önce sahiplendirdigim bi kedi
O yüzden dahada tereddutluyum

Emirrckr

Çocuklu aile de benimde olumsuz bir tecrübem var maalesef,bu yüzden iyice karşı yaklaşıyorum.
Birde hani çocuk sonuçta bir yere kadar anlatıyorsun ediyorsun ama iş ebeveynlerde bitiyor.
Çocuk kediyi oyuncak olarak görebiliyor,oyuncak olarak görmese dahi sürekli oynamak istiyor,kucağında dursun istiyor yani o hayvanın özgürce rahat edebileceği bir konfor alanı olması lazım.
Çocuklar okula gidiyorsa hadi en azından gündüzleri yalnız olur diyeceğim ama yine bile bence kreş-ilkokul çağı çocuğu olan aileye sahiplendirmek bir tık sıkıntılı.
İşte dediğim gibi sıkıntı aslında çocukta değil de ebeveynde oluyor.
Ebeveyn,çocuğun kediye karşı yaptıklarına göz yumarsa,güler geçerse o zaman kedinin vay haline..
Ki zaten böyle tipler(ebeveynler)kedi büyüyüp oyun oynamaz hale gelince direkt gözden çıkarabiliyor.
Lütfen karşınızdakini iyi tanımadan sahiplendirme yapmayın.
Ve bence sahiplendirecekseniz de tek bir kediyi sahiplendirin.
En azından ona en iyi şekilde baksınlar.

Sutlaciko

Bence aile takip edilip izlenime göre karar vermek gerek