Tüy Rengi Hakkında

mehtapkaplan

Merhaba dostlar..

Kedimin kuyruk bölgesindeki açık renkli tüyler koyu renkti. Diğer tüyleriyle aynı renkti. Zaman zaman bu renk açık renge dönüyor. Fotoğraf attım. Sebebi nedir sizce?

5 CEVAP

Ketonmanya

Merhabalar Mehtap Hanım.

Kediniz kaç yaşında? Benim gri kedimin de tüylerinin rengi tam da dediğiniz gibi kuyruk kısmından başlayarak açılmaya başladı, o kısımları daha açık gri şu an. Biz hekimimize sorduğumuzda nasıl ki insanların saçları yaşla beyazlıyorsa, kedilerin de pigment değişiminden dolayı tüylerinin renginin yaşla açılabildiğini söylemişti. Benim kedim 6 yaşında bu arada, yaşlılığa adım attı sayılır benim kızım. :(

Allah hepsine uzun, sağlıklı ömürler versin. Bol patili günler dilerim. :)

Mmtklndr

Benim kızımında yavruyken tüyleri daha koyuydu yaşını doldurdu şimdi tüyleri daha açık tonda hatta kulaklarının içinde bile renk değişimi var veterinere sordum normal büyüdükçe tüylerindeki renkler değişecek dedi. Gerçekten Rabbim bütün can dostlarımıza uzun ve sağlıklı ömürler versin 🤲🏻

mehtapkaplan

Teşekkür ederim yorumlar için. 1 yaş 2 aylık ☺️ bi ara bu renk koyulaştı şimdi açıklaştı çözemedim..

GzdeAkbuz

Yaradılış

GzdeAkbuz

Şaka bir yana değişikmis harbiden dipleri açık renkli uçlar koyu ama çok tatlı maşallah