Kedi Yemek Görünce Kaçıyor

Arkadaşlar merhaba, sokakta baktığım kedilerimden biri 2 gündür mamayi ağzına alır almaz bağıra bağıra kaçıyor. Su içiyor, iştahı da yerinde ama mama gördüğü an bağırarak kaçıyor. Yakalayamiyorum çok korkuyor ve kaçıyor. Neden böyle yapiyor anlam veremedim. Ağzinda problem vardır diye düşündüm ama genelde ağzında problem olunca yemiyorlar. Bu yemeği ağzına aldığı an bağıra çağıra kaçıyor. Kendi etrafında dönüyor. Sebebi nedir? Yaşayan var mı

2 CEVAP

Dediğinizi uygulayayim en azından yakalayana kadar aç kalmasın. Teşekkürler

Ketonmanya

Merhabalar.

Benim de aklıma ağzında bir problem olduğu ve yerken acı çektiği ihtimali geldi maalesef. Yemeği ağzına alıp kaçıyor demişsiniz. Muhtemelen yemek istiyor, ağzına aldığında canı acıdığı için bağırıyor ama yiyemiyor. Çok kolay değil biliyorum ama ödül maması ya da kapan gibi bir imkânınız varsa ve yakalayabilirseniz bir hekime göstermenizde fayda var.

O zamana kadar sadece o kedi için sıvı formda yiyecekler hazırlayıp çiğnemeden beslenmesini de sağlayabilirsiniz. Önerim, kuru mamayı blender'da tavuk/et suyu, yoğurt suyu ya da kefirle çekmeniz.

Bol patili günler dilerim.