Kedimi 1 Saat Önce Kısırlaştırıldı

FFECEE

İyi akşamlar kedim 1 saat önce kısırlaştırıldı,daha narkoz etkisinde ben klimalı odada yatıyorum kedimde gece benimle klimalı odada yatsa bir sorun olur mu?

13 CEVAP

AyseMia

Yatırmayın derim, ilk 24 saat yoğun bakımda belli derece altında tutuluyorlar normalde. Bulunduğu ortamın ısısı ilk günlerde gerçekten önemli hele ki ilk gün vücut ısıları çok düşüyor, üstüne klima etkileyebilir. Havalar biraz daha serinlediğinde altına sıcak su torbası koyuyoruz mesela. Gözünüz üzerinde olması gerektiği için başka bir odaya tek başına yatırmanız da iyi bir karar olmayabilir. Tam olarak kendine gelip eski haline dönene kadar klimayı kapatmanız en sağlıklısı olur. Geçmiş olsun.

FFECEE

Kedim narkozdan uyandı kustu küçük tuvaletini yaptı,kalkıyor sersemliyor ama olsun çok şükür

FFECEE

Yorumlarınız için çook teşekkür ederiz bende oğlumda 🫶

Minminik

Narkoz genelde insanlar gibi kedilerde de üşüme yapabiliyor eger dondurucu soguk degilse kediye zarari olmayabilir yinede yerinizde ayni durumda ben olsam klima acsamda ara ara kapatir normal sicakliklarda tutmaya calisirdim

AyseMia

Rica ederim, ne demek. 😊Hepimiz burada birbirimize destek olmak için varız. Sizi anlıyorum ben de aynı evrelerden geçtim. Kızımı operasyon yapılırken beklerken hüngür hüngür ağlayıp ölüp ölüp dirilmiştim...

Merak etmeyin, eskisinden daha da iyi olacak inşallah. 🙏 Kısırlaştırma onlar için zorunlu ihtiyaç ve siz en doğrusunu yaptınız.

AyseMia

Gözünüz aydın, çok sevindim, kritik safhayı atlatmış. Tamamen de iyileşecek merak etmeyin.

AyseMia

Ne zaman uyanacağı bünyesine göre değişir. Ancak uyanmadan vermeleri de iyi olmamış keşke biraz daha kalmasını isteseydiniz. Katı anestezi sanırım. Katı anestezide uyanması geç olabiliyor, uyansa bile sarhoş gibi geziyorlar gaz anestezide olduğu gibi hemen kendine gelemiyorlar maalesef.

FFECEE

bayılttıklarında gec bayılmıştı vet demişti gözler hala fıldır fıldır erkek kedi olunca kolay dediler bişey dedilre verdiler :(

AyseMia

Ben dişi sanmıştım, erkek kedi ise evet yarasının iyileşmesi, operasyonu atlatması çok daha kolay ama anestezi hepsi için zor ve riskli maalesef ki. Kusma ve tuvalet ile atıyorlar vücuttan ama hepsinde kusma yaşanmayadabiliyor yine de. En geç geceye doğru uyanması gerekli, gözünüz üzerinde olsun, çabucak uyanmasını ve atlatmasını diliyorum. 🙏😊

FFECEE

Çok teşekkür ederim moral oldunuz çok çok sağ olun 🫶 aklımı kaçıracak gibiydim

Mmtklndr

Geçmiş olsun inşallah çabucacık iyileşir 🙏🏻 beraber uzun ve sağlıklı günler geçirirsiniz

FFECEE

Çok teşekkür ederim bir şey daha sormak istiyorum kedim ne zaman uyanır hala uyanmadı geceyi bulur tam kendisine gelmesi dedi vet

Venusss0

Güncel