Yavru Kedilerime Benden Habersiz Kolonya Dökmüşler

user031202

Kuzenimin düğünü için şehir dışına gittim annem ve yeğenlerim yavru kedilerden birinde pire görmüş kendi kafalarına göre kolonya dökmüşler üstlerine çıldıracağım ya hiç mi emanet etmeyeceğim tüyleri sırılsıklam olacak şekilde dökmüşler kendilerini yalayınca bir şey olmaz mı? Derilerine de zarar verebilir hem daha küçükler ya

9 CEVAP

AyseMia

Tabii ki çok zararlı. Kendilerini yalamalarına engel olup su ile ıslatılmış temiz bez ile silin koku tamamen gidene kadar. Şok oldum konuyu görünce. 😑

Dann

Kolonya baya uçucu olduğundan kısa sürede buharlaşmıştır üzerinden,yaladıkları da eser miktardadır. Zaten üzerinden zaman da geçmiş herhangi olumsuz bir belirti olsa olurdu şu ana kadar . Endişe etmeyin, takip edin,

Sezgek

Ya çok şey duydum am bu kadar sorumsuzluğu da ilk defa duyuyorum kusura bakmayın ya yeğenleriniz hadi küçük diyelim bir ümit ama anneniz de hiç mi akıl yok ya kendisi kolonya ile banyo yamak istermiydi acaba nasıl bu kadar ahmakça bir hareket yapabilir benim annem ve kardeşlerim de daha önce hiç kedi bakmadılar annem hatta kediden çok korkar ama deprem de gittiğimiz de her şeye o kadar dikkat ediyordu ki her şeyi bana soruyordu bunu yaptım bunu ettim zarar mı diye yani anneniz resmen nefretini kusmuş yavrulara başka bir açıklaması yok en nazik kelimeleri seçmeye yani içimden geçenlerin onda birini söyleyemedim en nazik kelimeleri seçtim umarım yavrularda bir sıkıntı olmaz ama hiç bir şey olmasa bile hayvanlar kokudan delirmiştir en nefret ettikleri kokulardan biri kolonya umarım anneniz ve yeğenlerinizde hayatların da en nefret ettikleri şeye hunharca bir şekilde maruz olurlar da yaptıklarını bir gün anlarlar

user031202

İşin kötü tarafı da yeni dökmemişler bana yeni söylüyorlar çoktan yalamışlardır :(

gulsundusmez

tövbe ya bu halkın avamlığı ve cahilliğinden bıktık..su içirin bol bol ve takip edin iştahları var mı diye kolonya uçucu bir madde neyse ki

Pamres

İmkanınız varsa başlık taksanız bile olur hocam bir hafta. Bence ciddi bir konu. Tabii yine veteriner hekim ile de görüşün

user031202

Çok şükür durumları iyi oynuyorlar mamalarını yiyorlar normal görünüyorlar umarım ileride sorun çıkartmaz sizlere de yorumlarınız için teşekkür ederim içimi rahatlattınız kızmakta da haklısınız ben de duyunca çok kızdım bir de demezler mi "kendimize sürüyoruz bir şey olmuyor" delirdim resmen ya kediyle biz bir miyiz o zaman kedi fare yiyor diye biz de fare yiyelim 🤦🏻‍♀️

Lunaspera

Ah kıyamam ciltlerini kontrol edin yara, yanma, tüy dökümü, kızarıklık var mı diye. Yalamaları da tabiki sorun bence bişey gözükmese bile bir veteriner hekime kontrole götürün çünkü kolonya yakıcı bir madde mide borusu ve midesine baktırın

E_Thor

Şuan durumları nasıl ?