Kedinin Yanağında Bıyık Çıkması?

Pamres

Merhabalar arkadaşlar, bir kaç gün önce kedimin yanağında, bildiğiniz yanağın tam ortasında bıyık kısmından ayrı olarak bıyık çıktığını farkettim 😅 ciddi bir şey olduğunu düşünmüyorum o yüzden müdahale etmedim ancak bu komik durumun neden olduğunu merak ediyorum. Bilgisi olan var mı?

6 CEVAP

AyseMia

İlk kediniz mi? Kedilerin yanak bölgesinde de bıyık olur zaten tek tük çıkarlar uzun uzun. 😀

somnium

ahaha, çok tatlı bir soru olmuş! özellikle bıyığı uzun olan kedilerde bunu garipsemeniz çok normal. hepsinde var ama bazı kedilerin bıyıkları daha uzun. ((: mesela ben de 2. kedimin çenesinde ufak ufak gördüğümde şok geçirmiştim. 1.’de göremiyordum çünkü onun bıyıkları 2.’ye göre kısaydı. endişelenmenize gerek yok, uzun bıyıklı bir çocuğunuz olabilir! ((:

AyseMia

Sek erkek işte. Erkek dediğin kıllı olur diyor Pamuk bey. 😁

Pamres

Kedim 6 Eylül'de 6 aylık olacak ve erkek

Pamres

Aysemia, evet ilk kedim 😅 o yüzden tuhaf geldi 😅

Somnium, evet evet, pala bıyıklı bir oğlan benim kedi 🐱 😂

aslihan_e

Kedilerin aslında her yerinde bıyıkları olur. Tüylerinin arasında ince ince veya kalın, radar benzeri görev yapan, çevresel sezgilerini arttıran bıyıklar bulunur. Ne kadar bıyık o kadar çok çevre algılama yeteneği. Traşın zararlı olma nedenlerinden biri bu.