Yavru Kedimi Pireler Sarmış Ne Yapsam Azalma Olmuyor Başına Gelen Ve Bi Çare Bulan Varsa Yazsn Lütfn

mart16

Bir buçuk aylık yavru kediyi pireler sardı sirke sık dedi veteriner 15 dakika beklettik pire tarağı ile taradık daha sonra pire önleyici şampuanla yıkadık ve aradan bir hafta geçmedi pireler hala vücudunda var uzun tüylü olduğu pire tarağı ile zor oluyor ellerimle tektek öldürdüm ama üzeri pire kaynıyor ne yapacağım bilmiyorum 1 hafta önce yarım damla bile damlattim

2 CEVAP

Venusss0

Veterineriniz solüsyon kullanılması gerektiğini söylemedi mi? Evde yapacağınız şeyler işe yaramayacak büyük ihtimal

aslihan_e

Pire önleyici şampuanla yıkadığınızda pirelerin şuan en azından kaynayacak kadar olmaması gerekliydi. Sanırım yıkamayı düzgün yapamadınız. Vücudunu ıslatmadan, hiçbir şey sürmeden önce başını bebek şampuanıyla iyice köpürtün, boyun bölgesine 360 derece, pirelerin yukarı geçmesine yer kalmayacak kadar, yoğun şekilde pire şampuanını sürün, sonra ılık su dolu pire şampuanlı kaba kediyi boynuna kadar sokup bir iki dakika bekleyin, pirelerin ölmesi gerekli. Başına özellikle dikkat edin yüzünde kaçmaya çalışan pire bulursanız yakalayın. Çıkarınca yine de tekrar şampuanlayın vücudunu. (İlk başta boyun bölgesine şampuan sürmezseniz yıkarken pirelerin hepsi başına, alnına toplanır, hatta kulağının içine, ağzına, burnuna, gözüne bile girerler, orada saklanırlar.) Kulaklarına bir damla bile su kaçırmayın yoksa enfeksiyon oluşabilir. Su dökerken başını öne eğip kulaklarını iyice öne bükün öyle dökün ve hemen elinizle başında kalan suyu avuçlayıp akıtın. Banyodan çıkınca havluyla suyunu aldıktan sonra kurutmadan önce nemli haldeyken hayatta kalan baygın pire olma ihtimaline karşı tarakla tarayın ve elinizle de her yerini kontol edip bulduklarınızı pire şampuanlı veya çamaşır sulu suya atın. Siyah noktacıkları da temizlediğinizden emin olun. Ondan sonra siz de duşa girin çünkü size atlar onlar, kıyafetlerinizi yıkayın. Evi elektrikli süpürgeye alın dip köşe. Yatağını da yıkayın. Damlayı kediyi yıkamadan önce mi sonra mı damlattınız? Damla damlatıldıktan sonra yıkarsanız etkisi gider, aslında banyo sonrasında bile damlatsanız olmaz, damla için kedinin bir süre yıkanmamış olması gereklidir. Sanırım cildin emmesi ile ilgili bir durum. Banyodan önce damlattıysanız şuan tekrar pire damlası uygulaması yapamazsınız da, kedi için zararlı olur. Sirkenin pireleri öldürdüğü yok, pireleri tutup sirkenin içine atsanız ancak ölür onlar.