Kedim Üst Solunum Yolu Enfeksiyonu Oldu

Glsmylmz

Kedim öksürüyor akciğerleri dolu hırıltı geliyor bugün üçüncü gün veterinerde üç kez antibiyotik iğne ve c vitamini yapıyor ama hiç bir gerileme olmadı acaba yanlış bir tedavi mi uyguluyor panikliyorum daha önce yaşayıp etkili bir tedavi yöntemi bilen var mı moralim çok bozuluyor

1 CEVAP

aslihan_e

Üç günde düzelme göstermemesi normal. Ona çorbalık tavuk diye satılan yağlı yerden haşlayıp bol bol suyunu içirin. Tavuk suyunun ciğerleri temizleyici etkisi var. Kendisi içmezse şırınga ile saat başı dikkatlice iki üç şırınga içirin. Tavuk ciğeri, balık, kalp gibi besin değeri yüksek gıdalardan yedirin. Zencefil ve zerdeçal enfeksiyonlarda çok etkili ve kedilere de faydalı. Haşlama yaptıktan sonra üzerine günlük çeyrek çay kaşığı tüketecek kadar serpiştirin, soğuyana kadar suyuna etkisi çıkar. Yalnız zencefili fazla kullanırsanız biraz acıtabilir, kedi içmek istemeyebilir ama gerçekten işe yarıyor. Enfeksiyon ciğerlere indiği zaman düzelmesi on günü, hatta ileri durumdaysa iki üç haftayı bulabiliyor. O yüzden korkmayın şuan.