Scotish Hareketsizlik

Penthe

1.5 aylik erkek scotishim var 24 saatin nerdeyse 23 unde uyuyor belki kisirlastirmadm hic kizginliga girmis gibi de durmuyor. Sakin olduklarini ve Hastaliga yatkin oldklarni biliyorum gorunurde hasta gibi de durmuyor ama bu kadar uyumasi da normal mi?

13 CEVAP

AyseMia

Muayene, Hemogram ve Biyokimya gerekir. Fold da olduğu için belki röntgene de ihtiyaç duyulabilir. Kendi karakterinden de dolayı uykucu miskin olabilir. :) Ancak yine de 23 saat çok fazla görünüyor. Yetişkinler pek oyun oynamaz o açıdan normaldir ama depresyona girmiş kediler bu kadar çok uyur genelde.

Venusss0

Zaten 1.5 aylıkken kızgınlığa girmesi imkansız... 6 veya 8 aylıktan sonra girecektir o zaman kısırlaştırırsaniz hem sizin için hem kediniz için en iyisi olacaktır. Benim de kedim scottish fold ve evet günün neredeyse 22 saatti yatıyor ve kediniz daha çok minnak endişe etmeyin ishal ve kusma var mı kediniz de? Olduğu zaman endişelenmelisiniz

AyseMia

1,5 aylık yavrunun kızgınlığa girmesi imkansız zaten daha kendisi yavru ve halen annesini emme çağında. Çok erken sahiplenmişsiniz. En erken 60 gün boyunca annesinin yanında olmalıydı, emmese bile anneden ve kardeşleriyle öğreneceği her şey ve psikolojik gelişimi için bu çok gerekli. Neyse artık almışsınız. Yavru kediler çok uyur fakat 23 saat yine de çok geldi, birkaç saat kalkıp yemek yiyip, oyunlar oynaması gerekli, yavrular çok oyuncu olurlar hepsi çok hareketli olmasa bile az da olsa oyun oynar. Ancak henüz yeni aldıysanız ki 45 günlük zaten, eve daha adapte olamadığından da uyuyor olabilir. İştahı nasıl? Dışkısında ishal yada kabızlık durumları var mı? Asıl önemli konular bunlar. Ancak içinizin rahat etmesi ve bir sorun varsa geç kalmamanız için veteriner kliniğine muayeneye götürmenizi öneririm.

Penthe

Gunde toplam oynamalarmz cok zorlasam anca yarim saat ediyodur gunde kac dk egzersz gerekir
Kusma ishal istahsizlik kabizlik yok

AyseMia

  • Yada bir rahatsızlığı olanlar. *

Ketonmanya

Merhabalar.

Biliyorsunuz, Scottish fold kediler eklem hastalıklarına yatkınlar. Eğer eklemlerinde ağrısı varsa bu yüzden de hareket etmiyor olabilir. En azından içinizi rahatlatmak için röntgen çektirebilirsiniz. Eğer Allah korusun eklem hastalığı başlamışsa da takviyelerle süreci yavaşlatma şansınız olur.

Umarım sadece basit bir uykuculuktur.

Bol patili günler dilerim. :)

Penthe

Ayyy yanlis yazmisim 1.5 yasinda dicektim😂

Penthe

Ayyy yanlis yazmisim 1.5 yasinda dicektim😂

Penthe

Ayyy yanlis yazmisim 1.5 yasinda dicektim😂

AyseMia

O zaman durum çok daha kötü. Kesinlikle kliniğe götürün derim.

Penthe

Ne gibi tetkikler gerekiyor? Tasindim
Tanidgim bi vet yk vetlere guvenmiyorum

Penthe

Tahlilleri gercekten lazm oldugu icin mi para icin mi yapiyor bilemem

Penthe

23 saatten az belki bana cok uyuyor gibi geldigi icim oyle dedim kediler uykuyuseviyor ama bunun ne kadari normal