Tırnak Sorunu :/

oztasilares

Kedimin tırnağını kestiğimde resmen ortadan ikiye ayrılıp kanıyor. Arada bir yerlerde de dökülmüş tırnak görüyorum tam dökülmüyor da ince bir tabaka dökülüyor. Ne kullanabilirim önerdiğiniz bir vitamin var mı ?

5 CEVAP

Bilgeylmz

Kedinizin tırnağını cok dipten kesiyorsunuz galiba. Sadece ucundaki sivri kısmı kesin. O ince tabaka dökulmesi de normal. Bizimkinde de oluyor.

Bilgeylmz

Tırmalama tahtasının cevresi hep tırnak

oztasilares

Yok hayır dipten kesmiyorum yani sadece sivrilikleri almaya çalışıyorum bazen dipten kestiğim oluyor yanlışlıkla ama bu daha başka bir şey sanki böyle ortadan ikiye ayrılıyor gibi tırnağı bende vitaminsizlikten olabileceğini düşünmüştüm

Elifoo

Tirnagin kanamasi icin canli olan kismi kesmeniz lazim. Normalde kesilen kisim ölü bir tabakadir dolayisiyla kanamamasi lazim. Onun disinda etrafta incecik tirnak parcalari gormeniz normal bir durum. Veterinere bir danisin isterseniz kanama durumunu

muffincatt

benim kızımında bazen tırnakları dikine kırılıyor kendi kendine, kesecegim zaman farkediyorum ortadan kırık tırnagın arasına bişeyler girdiği zaman kanıyor haliyle kesilmesi gerekiyor direk veterinere sorup uygun bir vitamin kullanabilirsiniz belki, vitaminsizlikten olabilir diye düsünüyorum