Bu Kedi Cinsi British Mi Tekir Mi

Bados

Anket

British
(7 oy)
Tekir
(11 oy)
Toplam (18 oy)

Bu kediyi ben British kedi olarak sahiplendim sahiplendiğim kişi bana öyle dedi 1,5 ay boyunca veterinerde kalmış gören kişiler buna tekir diyor resimdeki kedilerin yavrusu bunun cinsi nedir rica etsem öğrenmek istiyorum

13 CEVAP

E_Thor

British gibi duruyor fakat British ve tekir kırması olma ihtimali de çok yüksek

Venusss0

Kırmaya benziyor tekir ile british kırması

didemuysl

British ve tekir kırması

Sezgek

Kırma zaten ebeveynlerine kırmadır çünkü ülkede safkan british bulamazsınız nasıl olsa anlamıyorlar diye hayvan tacirleri neyle bulursa onla çiftleştiriyor hayvanları ama daha iyi tekirlik olması hastalıklı gen sayısı azalır boş verin

Ketonmanya

Merhabalar.

Ebeveynlerinden açık renk olan safkan, gri olan kırma gibi duruyor fotoğraftan. Genlerinde kırmalık olduğu için yavru kediniz de kırma muhtemelen.

Bol patili günler dilerim.

Emirrckr

Tekir de değil fakat kırma sanırsam.
Maşallah çok tatlı bir can,ömrü bol olsun :)

AyseMia

Ebeveynlerinin de zaten hiçbiri British değil. :) Görüntüden de bariz ortada ama bir kediye British Shorthair/Longhair diyebilmek için 7 kuşak soyunu belgeleyen şecere belgesi olması gerek. Ataları bilinmeyen hiçbir kedi/köpeğe saf kan denemez. Zaten öyle 2-3bine de British alamazsınız, değeri 15bin-50bin TL arasıdır. Türkiye'de her dik kulaklı kediye British diyerek kandırıyorlar maalesef, bilinçsiz olarak bunu söyleyen de var bildiği halde gizleyen de. Veterinerlerin zaten çok büyük çoğunluğu ırklardan bir haber, tabii bilmek zorunda da değiller onlar bu konuda ders almadılar ancak yanlış bilgi vermekten de çekinmiyorlar hiçbir zaman.

Yüklediğiniz resimdeki Silver Tabby olan Scottish Straight, Blue olan ise Scottish Straight kırması gibi görünüyor. Kediniz de kırmanın kırması oluyor haliyle. :) Anne-babada renk uyumsuzluğu da olduğundan yavru bu renkte doğmuş.

AyseMia

İlk kez kedi sahibiyseniz de zaten asla British yada Fold kedi önermem, çok hassas oluyorlar, cammışçasına üzerlerine titremeniz gerek. O yüzden kırma olması öyle biri için daha iyi, karakteri daha farklı olur ama en azından bünyesi sağlam ve bağışıklığı yüksek olur, kolay kolay hastalanmaz. Sokağa atanlar da en çok; ilk kez kedi besleyen yada üreticilerden oluşuyor zaten. :(

Sutlaciko

British gibi duruyor atalarında bi tekirlik de var gibi😊

Sutlaciko

British gibi duruyor atalarında bi tekirlik de var gibi😊

gizmssahinn

British veya tekir bence çok takılacak konular değil bunlar kedi kedidir her haliyle tatlılar zaten

aslihan_e

Beyaz anne babadan siyahi çocuk doğma olayına dönmüş sanki 🤭 Bu tontişlerden bu kara bebek nasıl çıkıyor anlamıyorum. Yıllar önce baktığım gri beyaz bir sokak kedisi turuncu bir kediyle çiftleşmişti, çok yaman bir dişiydi, sadece o kediyi seçmişti eş olarak, diğer erkekleri dövüp kovalıyordu. Ben de turuncu yavrular çıkacak diye bekliyordum, bir doğdular beş tane simsiyah. Sizinkinin yüzü normal kedilere göre küçük ve yuvarlak duruyor, gözleri de tam bal rengine dönerse bence ileride cinsinin görünümüne ulaşır. Arkadaşımın aldığı yavru da böyleydi, ben bizim siyahlardan farkı yok gibi diye düşünüyordum, büyüyünce farklılaştı, gözleri ve yüzü farklı duruyor kilo da alınca aynı siyah British oldu ama bir anne olarak en güzel benim evlatlarım o ayrı 😊

user031202

Şöyle sorulara deliriyorum ya cinsinin ne önemi var? British olmasa bakmayacak mısınız yani