Kedim Kısırlaştırılmasına Rağmen Kızgınlığa Giriyor Gibi Davranışlar Sergiliyor

saniskal

yaklaşık iki ay önce kısırlaştırma operasyonu geçirdi ve olduktan sonraki süreçte bir iki kez kızgınlığa giriyormuş gibi davranışlar sergiledi. kendini halılara sürtmeye çalışıyor ve severken poposunu kaldırıp çiftleşme pozisyonuna geçiyor bazen. eskisi gibi kızgınlığa girdiği zaman çıkarttığı sesler ve davranışlar gibi değiller aslında ama tam olarak anlayamıyorum da. kısırlaştırılmış kedilerde bu davranışlar normal mi?

2 CEVAP

Emirrckr

İlk aylar olabiliyor,bizimki de kimi zamanlar yerlerde yuvarlanıyor,dışarıdan gelen erkek kedi seslerine tepki veriyordu.
Şu an artık hiçbir şey umrunda değil,o kadar rahat bir hayvan ki :))
Dünya sana güzel deyip duruyorum ona sürekli :)

AyseMia

İlk bir ayda kızgınlığa giriyormuş gibi olması normal demişti veterinerimiz ve öyle de oldu, belki bu kediden kediye değişerek birkaç ay daha sürebilir dişilerde, erkeklerde zaten daha da uzun sürebiliyor böbrek üstü bezleri halen hormon ürettiğinden. Ancak yine de bir kontrole götürün derim, umarım da parça kalma durumu yoktur.