Kedimin Agzında Siyahlık Var

Merhaba kedimin agzının kenarında siyahlık olduğunu gördüm ve agzı da kokuyor neyden kaynaklı olabilir ne yapabilirim

7 CEVAP

Venusss0

Diş eti iltihabı olunca kokuyor ağızları diş etlerinde kanama var mı?

Venusss0

Kenardaki siyahlık tortu tortu mu acaba çok belli olmuyor eğer tortu tortuysa sirke ile silin benim kedim mama yiyince tortu oluyor ağızının kenarında siliyorum geçiyor

Agzında bır kanama olmadı dişlerine falan baktım ama göremedim bir şey.

zey940

Silince çıkmıyorsa ve sadece ağzındaysa bazı kedilerde böyle leke çıkıyor yaş ilerledikçe. Ben gibi düşünün. Ağız kokusu için diş etlerini dişlerini bir kontrol edin. Lekeyle birlikte olduysa dediğimden farklı bir şeydir.

Henüz 5 aylık leke için erken gibi şimdi bir sileceğim

Sildim ve geçmedi sanarım agzında bır sorun var

somnium

leke bazen ben gibi çıkıyor. 1. kedimde de vardı. ve kediniz 5 aylık, diş değişim döneminde. bu yüzden ağız kokusu vardır. zamanla azalıyor, dişleri değiştikçe. merak etmeyin. ama yine de içiniz rahat etmesi için veterinere sorun. bana gayet normal geldi. hem diş değiştiriyor hem de siyah leke, yaradan çok kalıcı bir renge benziyor. bazen kedilerde çıkıyor, ben gibi. kızımın da patisinde var.