Eve Gelen Misafir Yüzünden Bana Küstü Galiba

Fistik23

Eve bazen misafir geliyor misafirden hiç hoşlanmadığını biliyorum genelde ortalıkta gözükmez misafir olunca bir iki kere gözükür kaybolur bazende kendini sevdirir misafire hiç belli olmuyor sağı solu ama bu sefer farklı oldu bizi görünce evin içinde bağırdı sonra gelip karşımıza yatıp kuyruğunu sert sert yere vurmaya başladı pat pat diye ses çıkıyordu gözlerini hiç ayırmadı sonra kalktı garip sesler çıkararak gitti o günden beri yanıma hiç yaklaşmıyor evde ki herkes sevdiriyor kendini bana gelince arkasını dönüp gidiyor malt macun ödül maması vermek istese de yüzüme bakmıyor oyuncaklar aldım dönüp bakmadı bile neden böyle davranıyor sanki hayalet gibiyim onun için beni görmüyor ve umursamıyor

3 CEVAP

AyseMia

Sizden farklı bir koku aldığını düşünüyorum; o zamanlarda bir kedi/köpek sevdiniz mi? Oltayla oynamayı seviyorsa oynatmayı deneyin azar azar ve en sevdiği ödül mamasını birer birer ona fırlatın, her adımda size daha fazla yaklaşacaktır ve eski güvenini yeniden kazanmanıza yardımcı olacaktır. En sevdiği şeyler nelerse onu yapın ve yüksek ses tonu kullanmadan kısık sesle konuşmaya özen gösterin her zaman yumuşak tavırlarda bulunun, ani hareket yapmayın. Her zamankinden daha ilgili olun ama aynı zamanda uzak kalmak istediğinde de ona saygı duyup köşenize çekilin. Gözlerine uzun uzun bakmayın, bunu da tehdit olarak algılıyorlar. Kediler ne yaptıkları pek de anlaşılamayan farklı canlılar. :)

Fistik23

3 4 gün oluyor dediğim olaya o süre zarfında başka kedi veya köpek sevmedim sevdiğim zamanda üstümü değiştirip duş alırım eve gelince hemen zaten üstündekileri de yıkamaya atarım kokusunu almasın diye bana karşı hiç tepki göstermiyor yani mesala yatıyor seveyim diyorum kalkıp gidiyor başkasına sevdiriyor kendini peşinden koştukça triplere giriyor sanki :) ödül maması atıyorum yiyor ama elimden yemiyor

Fistik23

Tabiki yalnız kalmak istediği zaman sıkıştırmıyorum ama sevmeye çalıştığım zaman gidip başkalarına sevindiriyor kendini yalnız kalmak istese sevdirmezdi bence temas bağımlısı bir kedidir kendisi zaten banada çok düşkündür aslında normelde